Motocyklový jezdec Kornfeil mění tým. Od příští sezony bude závodit za španělskou stáj

Motocyklový jezdec Jakub Kornfeil po třech letech opustí německý tým Redox Prüstel GP. Od příští sezony mistrovství světa bude ve třídě Moto3 závodit za stáj RBA Skull Rider, která sídlí ve Španělsku.

Misano (Itálie) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český závodník Jakub Kornfeil | Foto: Piroschka van de Wouw | Zdroj: Reuters

„Jsem velice šťastný, že se mi podařilo podepsat smlouvu s týmem, který jsem měl ve svém hledáčku na prvním místě. Chtěl bych moc poděkovat všem sponzorům, kteří do téhle nové výzvy jdou se mnou,“ uvedl Kornfeil v tiskové zprávě během Velké ceny San Marina, do které vstoupil 14. místem v tréninku.

Bojoval jsem nejen se soupeři, ale i s motorkou, říká závodník Kornfeil po devátém místě v Brně

Číst článek

„Nemění složení týmu každý rok, což svědčí o tom, že je to skvělá parta lidí, pro které je rodinná atmosféra prioritou. Velkou výhodou týmu je, že mají zázemí okolo Barcelony, které skýtá neomezené možnosti k tréninku na dráze i mimo dráhu. Budu se snažit využít potenciál týmu na sto procent, a pokud to dokážu, jsem si jist, že nás čekají příčky nejvyšší,“ řekl Kornfeil, který je sedm závodů před koncem letošní sezony v Moto3 na průběžné desáté pozici.

Šestadvacetiletého rodáka z Kyjova čeká příští rok už devátá sezona ve třídě Moto3, předtím startoval necelé tři roky v jejím předchůdci, kategorii do 125 ccm. Barvy RBA Skull Rider letos hájí Japonec Kazuki Masaki a Kazach Makar Jurčenko, jezdí na strojích KTM stejně jako Kornfeil. Oba jsou v šampionátu daleko za ním.

Z týmu Redox Prüstel GP odejde po sezoně i druhý český jezdec Filip Salač, který se dohodl na angažmá ve stáji VNE Snipers.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme