Kornfeil dojel i s penalizací ve Velké ceně Nizozemska třetí. Popáté v kariéře vybojoval stupně vítězů

Jakub Kornfeil útočil v motocyklové Velké ceně Nizozemska na premiérové vítězství v kariéře, ale o životní výsledek v Moto3 jej připravila penalizace. I s trestným průjezdem takzvaného dlouhého kola, které musel kvůli předchozímu zkrácení trati absolvovat těsně před koncem závodu při svém vedení, dojel třetí a popáté v životě vybojoval umístění na stupních vítězů.

Assen (Nizozemsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Kornfeil | Zdroj: ČTK

Kornfeil patřil po celý víkend k nejrychlejším a po startu ze sedmého místa se v úvodu pohyboval v popředí. Ve střední části závodu jako kdyby odpočíval na hraně první desítky, ale pak začal útočit a pět kol před cílem se posunul do čela.

Sotva se tak stalo, rozhodli traťoví komisaři, že nepředpisově projel šikanu, a nařídili trestný průjezd vyznačeným územím v zatáčce, které prodlužuje penalizovaným závodníkům trať.

Motocyklový jezdec Kornfeil si vylepšil sezonní maximum. Tři týdny po zlomení klíční kosti dojel sedmý

Číst článek

Vedoucímu Kornfeilovi se poté podařilo roztrhnout čelní skupinu a trest si odpykal v předposledním kole. Stihl se na trať vrátit na třetí pozici a před smečkou pronásledovatelů ji bezpečně udržel.

„Když jsem dostal tu penalizaci, snažil jsem se udělat co největší náskok. Čekal jsem tři kola, a když jsem viděl, že ta mezera je dost velká, šel jsem na to a byla to perfektní strategie. I s tímhle novým pravidlem jsem se dokázal dostat na pódium... Byla to skvělá bitva, jsem velmi šťastný,“ radoval se v televizním rozhovoru Kornfeil.

Šestadvacetiletý Kornfeil dosud v mistrovství světa skončil lépe jen v britské Grand Prix 2015 a o rok později v Malajsii. Třetí místo vybojoval před čtyřmi lety ve Valencii a vloni v Brně. 

Závod v Assenu vyhrál Ital Tony Arbolino, který má jako první v sezoně na kontě dva triumfy. Před Kornfeilem projel cílem už jen další italský pilot Lorenzo Dalla Porta. V čele pořadí šampionátu zůstal dvanáctý Áron Canet ze Španělska, Kornfeil se posunul ze 17. místa na jedenácté.

Velká cena Nizozemska silničních motocyklů v Assenu:
Moto3: 1. Arbolino 38:03,113, 2. Dalla Porta (oba It./Honda) -0,045, 3. Kornfeil (ČR/KTM) -1,562, 4. Rodrigo (Arg./Honda) -2,158, 5. McPhee (Brit./Honda) -2,201, 6. Ogura (Jap./Honda) -2,264, ...14. Salač (ČR/KTM) -3,737.

Průběžné pořadí MS (po 8 z 19 závodů): 1. Canet (Šp./KTM) 107, 2. Dalla Porta 100, 3. Antonelli (It./Honda) 83, 4. Arbolino 76, 5. Vietti (It./KTM) 68, 6. Masiá (Šp./KTM) 65, ...11. Kornfeil 46, 27. Salač 3.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme