Jan Micka vylepšil český rekord o sedm sekund, kvalifikoval se na MS i olympiádu

Český plavec Jan Micka se kvalifikoval na mistrovství světa i olympijské hry najednou. Na plaveckém mítinku ve Stockholmu zlepšil české maximum na 1500 metrů volně.

Stockholm (Aktualizováno: 19:12 13. 4. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Micka | Foto: Beáta Mašková

Jan Micka se je druhým českým sportovcem, který se kvalifikoval na olympijské hry do Tokia. Micka navíc na mítinku ve Stockholmu navíc o sedm sekund překonal vlastní český rekord, když patnáctistovku zaplaval za 14:48:52.

Plavkyně Kubová je první jistou účastnicí olympiády v Tokiu. Limit splnila na mítinku v Eindhovenu

Číst článek

Tokio bude pro Micku, stejně jako pro první kvalifikovanou znakařku Simonu Kubovou, jeho třetími olympijskými hrami.

24letý Jan Micka si po všech 30 délek závodu na 1500 metrů hlídal oba limity. První stovky metrů plaval třetí za Němcem Florianem Wellbrockem a Norem Henrikem Christiansemem, přibližně v polovině závodu se v páté dráze posunul před Nora na druhé místo.

Stříbrnou pozici a udržel až do cíle, důležitější ale byl čas. Pražský rodák dohmátl pět a půl sekundy za mistrem Evropy Wellbrockem, ale i tak ve vynikajícím čase. K českému rekordu přidal i jistotu účasti na mistrovství světa v Koreji i olympijské hry v Tokiu.

Plavec Jan Micka absolutně famózně! 👏👏👏
Čas 14:48,52 na 1500 metrů ve Stockholmu znamená:
- o 7 sekund zlepšený český rekord
- kvalifikaci na MS
- kvalifikaci na OH
- že má právo mě v úterý v Podolí učit obrátku, vstupné dobrovolné 😂

18:59 – 13. 04. 2019

31

Další z českých nadějí Anika Apostalon plavala v rozplavbách na 100 kraul na mítinku v Hamiltonu čas 55,82 sekundy, který je daleko za limitem, a kterým dokonce těsně zaostala za americkou superstar Katie Ledecky, která jinak tyto tratě neplave. Apostalon se dlouhodobě připravuje v Los Angeles, proto zvolila zámořský kvalifikační závod.

Pokud by limit ve finále v Hamiltonu nesplnila, plánuje jet na další díl americké elitní série v Bloomingtonu. K tomu, aby se na šampionát dostala, musí splnit nejtvrdší možný limit 54,49 sekundy, protože ten dovoluje start více plavců na stejné trati a stovku kraul bude plavat už Barbora Seemanová, která limit má. Osobní maximum Apostalon je výrazně lepší.

Podruhé za 2 dny zlepšil vlastní český rekord i znakař Tomáš Franta. Tréninkový partner Simony Kubové zaplaval neolymijských 50 metrů v Eindhovenu za 25,42 sekundy.

vman, mch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme