Jaroslav Kulhavý získal na MS horských kol stříbro. Mistrem světa se stal Nino Schurter

Český biker Jaroslav Kulhavý se stal vicemistrem světa v horských kolech. Dokázal tak obhájit stříbro z loňského mistrovství světa, které se odehrálo v Novém Městě na Moravě. Nad jeho síly byl jenom Švýcar Nino Schurter, který zkompletoval zlatý hattrick.

Cairns / Austrálie (Aktualizováno: 8:52 9. 9. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker Jaroslav Kulhavý | Foto: Ivana Roháčková | Zdroj: ACS Dukla

Kulhavý šel hned v zaváděcím okruhu do čela a diktoval tempo. Hlavní favorit Schurter kontroloval situaci ze třetí příčky a záhy dýchal českému bikerovi na záda.

Po prvním ze sedmi celých kol je ve vedoucí skupině, která si vybudovala dvacetivteřinový náskok, doplňovali Brazilec Henrique Avancini a Francouz Maxime Marotte.

O kolo později měli sice Kulhavý se Schurterem sami v čele 18 vteřin k dobru, ale postupně se k nim dotáhl Litscher a na chvilku také znovu Avancini, než znovu odpadl.

Trio v čele se vzdalovalo soupeřům a bylo zřejmé, že někoho z nich mohou o medaili připravit jen technické potíže. Na ně ale nedošlo, Schurter vyhrál před Kulhavým o sedm vteřin, Litscher ztratil 15 vteřin.

"Bohužel jsem tam v posledním kole, v posledním výjezdu udělal dvě měnší chyby, které mně potom stály stále ten boj o vítězství. V tom nejvyšším bode, v největším sjezdu už se pak nedalo předjíždět," řekl po závodě Radiožurnálu Kulhavý.

Kulhavý tak přidal další medaili do své sbírky. Stříbro má z mistrovství světa z let 2010 a 2016. Mistrem světa se pak stal v roce 2011 a 2014. Český jezdec je také olympijským vítězem z Londýna 2012 a stříbrný z Ria 2016.

ČTK, pes Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme