‚Musí se umět rozhodnout v pravý okamžik.‘ Prskavec a spol. řeší hned po závodě rozbor u videa

Vodní slalomář Jiří Prskavec je zase o něco blíž olympiádě v Tokiu. Po loňském mistrovství světa totiž zvítězil i v prvním závodě domácí nominace ve středočeských Veltrusech. Po výhře však nenásledovaly oslavy, ale detailní rozbor u videa se svým otcem a trenérem v jedné osobě.

Veltrusy Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec ovládl první závod letošní sezony ve středočeských Veltrusech | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Nejen loď, pádlo a záchranná vesta patří k povinné výbavě vodních slalomářů. Najdete u nich ale také notebook. U videa se totiž mohou na své jízdy podívat z úplně jiné perspektivy.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co říká trenér českých kajakářů Jiří Prskavec starší svým svěřencům u videa

Závod sice skončil, ale svěřenci trenéra Jiřího Prskavce staršího se ve Veltrusích přemístili ke stánku a hned se pustili do rozboru toho, co šlo udělat lépe.

„My to víme většinou i bez toho videa, ale je dobré si to zrekapitulovat a vidět to z pohledu ze břehu. Je to potřeba, abychom pak podávali ty nejlepší výkony,“ popisuje Radiožurnálu vítěz prvního závodu Českého poháru Prskavec mladší.

Umění improvizace

Jiří Prskavec, Ondřej Tunka a Ondřej Cvikl a většinou už ví, kde udělali v závodě chybu, ale na videu se na svoji jízdu mohou podívat z jiného úhlu.

„Vlasy si nervu. Můžeme si pak dávat nějaké rady, ale ta voda se neustále mění a je to hodně o improvizaci a zkušenostech. Musí se umět dokázat rozhodnout v ten pravý okamžik,“ navazuje na svého svěřence a syna kouč Jiří Prskavec starší.

Sedmadvacetiletý kajakář zvítězil ve Veltrusích o téměř 1,5 sekundy před Ondřejem Tunkou, třetí skončil s dvousekundovou ztrátou další bývalý světový šampion a stříbrný olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek.

Jan Suchan, mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme