Dostál i bratři Fuksové postoupili na mistrovství světa s přehledem do semifinále

Kajakář Josef Dostál vyhrál na mistrovství světa v Szegedu rozjížďku závodu na 1000 metrů. Obhájce bronzové medaile čeká semifinále v pátek odpoledne. Do semifinále deblkanoí na kilometru postoupili také bratři Martin a Petr Fuksové. V rozjížďce skončili třetí. Uspěl i čtyřkajak Jakub Špicar, Lukáš Nepraš, Daniel Havel a Jakub Zavřel, který byl v rozjížďce druhý. Do finále neolympijské pětistovky postoupila deblkanoe Filip Dvořák, Tomáš Janda.

Szeget (Aktualizováno: 18:47 22. 8. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kajakář Josef Dostál | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková | Zdroj: ČTK

Mistr světa z roku 2014 Dostál vyrazil svižně a od začátku se usadil v čele. V závěru kontroloval první pozici, nefinišoval.

Kanoista Fuksa: Pro účast na olympiádě s bratrem bych obětoval i individuální medaili

Číst článek

Naplno v závěru rozjížďky nejeli ani Fuksovi, kteří se chtějí na kilometru kvalifikovat na olympijské hry v Tokiu. Na čínskou a kubánskou posádku ve čtvrtek nestačili a naopak před ostatními měli velký náskok. Do semifinále postupovalo šest deblkanoí.

Povedený vstup do šampionátu měl i elitní český čtyřkajak na olympijské pětistovce. V rozjížďce nestačil jen na favorizované Němce, za kterými zaostal o 66 setin. Pro čtyřkajak je mistrovství světa jedinou šancí zajistit Česku místo na olympiádě v Tokiu.

Postupovat bude deset lodí, ale vzhledem k nutnému zastoupení čtyř kontinentů to bude zřejmě jen sedm evropských. Semifinále, které je pro postup na olympiádu klíčové, je na programu až v sobotu.

Na olympijské dvoustovce těsně postoupila z rozjížďky kanoistka Jana Ježová. Obsadila šestou příčku, což byla poslední pozice zaručující účast v semifinále. Jinak by musela spoléhat na čas.

Výrazně se neprosadila ani na deblu s Lenkou Jandovou, kde pomýšlí na olympiádu. V rozjížďce porazily jen jednu loď, ale i sedmá příčka jim na semifinále stačila. Stejně dopadl ženský čtyřkajak Štěpánka Sobíšková, Anna Kožíšková, Eliška Betlachová, Anežka Paloudová.

Bratři Martin a Petr Fuksovi postoupili na MS v Maďarsku do pátečního semifinále závodu deblkanoí na 1000 metrů. V rozjížďce skončili třetí."Hrozně bych se chtěl dostat na olympiádu, a kdybych tam byl i s bráchou, tak by to bylo úplně nejvíc," říkal Martin Fuksa před závody.

10:24 – 22. 08. 2019

1 11

Z českých zástupců ve čtvrtečním semifinále neolympijských disciplín uspěli jen Dvořák s Jandou, kteří účast ve finále vybojovali v závěrečných metrech. Dlouho se pohybovali na nepostupové čtvrté pozici, ale ve finiši o 37 setin předstihli běloruskou posádku.

Věděl jsem, že musím jet rychle, abych dostal dobré semifinále, hodnotí rozjížďku kajakář Dostál

Číst článek

Na finále pětistovky naopak nedosáhl Jan Štěrba, který se letos nedostal do elitního českého čtyřkajaku. Při prvním individuálním startu na mistrovství světa obsadil osmatřicetiletý reprezentant v semifinále čtvrté místo. Finále A mu uteklo o jednu příčku, ale o více než sekundu.

Dvořák před semifinále na deblkanoi dopoledne ze třetího místa jasně postoupil do semifinále neolympijské pětistovky. Deblkajak Jan Vorel, Vilém Kukačka na neolympijské distanci 500 metrů skončil v rozjížďce pátý, což rovněž stačilo na semifinále.

Čeští reprezentanti zasáhnou ještě do tří rozjížděk v olympijských disciplínách a do rozjížďky čtyřkanoí na neolympijské pětistovce.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme