Josef Váňa mladší ukončil žokejskou kariéru. Stal se trenérem

Josef Váňa mladší ukončil po uplynulé sezoně žokejskou kariéru. Sedmadvacetiletý čtyřnásobný šampion českých překážkových jezdců a syn osminásobného vítěze Velké pardubické Josefa Váni staršího je od prosince trenérem. O proměně Váni mladšího z žokeje v trenéra informovaly tuzemské dostihové servery.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Josef Váňa mladší | Foto: Fotobanka Profimedia

„Jsem rád, že jsem ukončil kariéru na vrcholu. Doufám, že si mě lidé budou pamatovat jako stylového jezdce,“ uvedl Váňa mladší pro galopp-reporter.cz.

Tátu bych Velkou pardubickou vyhrát nenechal, říká Josef Váňa mladší

Číst článek

Josef Váňa mladší jezdil čtrnáct let a podle statistik Jockey Clubu slavil 322 překážkových triumfů. „Kromě Velké pardubické jsem vyhrál všechno, co jsem si přál. Dvakrát Gran Premio a všechny grupy v Itálii. Vyhrál jsem na všech třech drahách v Paříži,“ řekl Váňa, který ve Velké pardubické na otce nenavázal. Pětkrát projel cílem pátý, v roce 2015 se s Rabbitt Wellem po diskvalifikaci Nikase posunuli na čtvrté místo.

Konec jezdecké kariéry plánoval od léta, protože se toužil stát trenérem a nechtěl obě role spojovat. „Chci dělat jednu věc na sto procent a ne přemýšlet vedle trénování ještě nad váhou, možným zraněním,“ řekl pro web.fitmin.cz a dodal: „Chci se postupně zlepšovat a zdokonalovat, abych někdy časem to mohl převzít plně po tátovi a on mohl odejít do zaslouženého důchodu. Je to určitě změna, na kterou jsem se ty poslední měsíce těšil, vždyť se po deseti letech teď zase můžu pořádně najíst.“

Váňa mladší už má v tréninku 37 koní patřících do stáji Scuderia Aichner italského majitele. Místo Váni mladšího v sedle zaujal Josef Bartoš a začali úspěšně. Bartoš vyhrál v neděli s koněm Il Superstite dostih Premio Nardini v Pise.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme