Judista Petřikov litoval pátého místa. Jsme na něj pyšní, uklidňovala fandící manželka

Pavel Petřikov se stal teprve druhým českým judistou, který postoupil do semifinále mistrovství světa. Na rozdíl od Lukáše Krpálka, ale na vysněnou medaili nedosáhl, přestože mu v hledišti fandila početná skupinka v čele s manželkou.

Budapešť Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Judista Pavel Petřikov | Zdroj: Reuters

„K medaili bylo kousek. Asi páté místo zpětně ocením, ale teď je to spíš smutný,“ řekl Radiožurnálu Pavel Petřikov, když posmutněle seděl po prohraném souboji o bronz v útrobách haly Danubius.

Petřikov prohrál souboj o bronz a na mistrovství světa v judu skončil pátý

Číst článek

Celý den předváděl výborné judo, které mu pomohlo dostat se do semifinále. Jen málo mu chybělo k tomu, aby získal medaili. Chtěl ji nejen kvůli sobě, ale hlavně kvůli fanouškům, kteří ho po celý den povzbuzovali. Jenže ti, sedící o pár pater výš, smutní rozhodně nebyli

„Myslím, že mu to ještě chviličku, pár dní, potrvá, než si uvědomí, čeho dosáhnul. Ale doufám, že mu to dojde, že dosáhl skvělého výsledku a nemá se za co stydět,“ vysekla svému muži poklonu manželka Pavla Petřikova Veronika.

„Předvedl nádherné výkony, na které jsme tady všichni hrozně pyšní. Všichni jsme si vyřvali hlasivky,“ usmívala se.

 V superlativech mohl mluvit i tatínek českého judisty a trenér v jedné osobě. „Smekám klobouk. Pral se velice dobře a nemám mu co vytknout. Teď to trošku bolí, ale zítra bude líp, říká Pavel Petřikov starší.

„Pro ty kluky, co se teď budou prát, je to určitě motivace. ‚Páča‘ je v rankingu 39. a pral se s lidmi z první desítky,“ přemýšlí trenér. České judo má na MS ještě čtyři reprezentantky, kteří mohou Pavla Petřikova napodobit, nebo ještě lépe překonat.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme