Mám obrovskou radost, že to není další páté místo, řekl po bronzu z mistrovství Evropy Krpálek

Lukáš Krpálek získal už svou šestou medaili z evropských šampionátů. V Lisabonu vybojoval český judista v hmotnostní kategorii nad 100 kilogramů třetí místo a na stupně vítězů se na mistrovství starého kontinentu postavil po třech letech.

Lisabon Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek získal už svou šestou medaili z evropských šampionátů. V Lisabonu vybojoval český judista v hmotnostní kategorii nad 100 kilogramů třetí místo | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reauters

„Samozřejmě cenu to pro mě má obrovskou, protože jsem se bál, aby nebylo potřetí za sebou páté místo. Jsem hrozně šťastný, že to vyšlo,“ těšilo Lukáše Krpálka po souboji o třetí místo s Izraelcem Orem Sassonem.

Judista Krpálek má po třech letech medaili z mistrovství Evropy, v Lisabonu vybojoval bronz

Číst článek

Už ho přebolela semifinálová prohra s Nizozemcem Genkem Grolem, kde si chtěl vyzkoušet novou techniku, ale tu dokázal neoblíbený soupeř prokouknout a porazil Krpálka už v sedmém z deseti vzájemných soubojů.

„Grol moc dobře ví, jak na mě. A bohužel ne, že bych nevěděl, jak na něj, ale bohužel to vyšlo pouze třikrát. Zápasy s ním jsou neskutečně těžké a musím doufat, že si tyhle prohry vybírám teď a výhra pak přijde na důležitějších turnajích,“ řekl Radiožurnálu Krpálek.

Mohlo by to být na dobré cestě, věří si judista Krpálek před mistrovstvím Evropy v Lisabonu

Číst článek

Třeba na olympijském, pro který má Lukáš Krpálek jedno velké přání: „Aby stejně tak, jak se mi houpe na krku medaile teď, tak aby se mi houpala i na olympiádě v Tokiu.“

S medalií z mistrovství Evropy teď bude Lukáš Krpálek spěchat domů, protože tam ho čeká výměnou za ní velká odměna.

„Samozřejmě se těším moc, až přijedu domů a zase jim dám medaili na krk a až zase uvidím, jak se o ni budou hádat Tonda s Mariánkou. Vždycky mám obrovskou radost, když přijedu domů a děti na mě naskáčou a já jim ukážu medaili. To je pro mě samozřejmě ten nejkrásnější okamžik,“ těší se Lukáš Krpálek, pro kterého byl evropský šampionát posledním turnajem před olympijskými hrami.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme