Mistrovství Evropy jako Krpálkův sen. Praha bude příští rok hostit evropskou judistickou špičku

Lukáš Krpálek už dosáhl v judu všeho, na co si jen vzpomenete. Je olympijským vítězem, mistrem světa i Evropy. Přesto ještě má nesplněné sportovní sny.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Krpálek po finálovém triumfu. | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reauters

„Povedlo se mi splnit si sen a vyhrát mistrovství Evropy i světa ve dvou vahách. Ještě bych chtěl to chtěl završit olympiádou a samozřejmě mistrovstvím Evropy na domácím půdě. Doufám, že se mi tyhle dva sny ještě splní,“ říkal Krpálek po vítězném finále mistrovství světa v Tokiu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mistrovství Evropy jako Krpálkův sen. Praha bude příští rok hostit evropskou judistickou špičku

Jeden z nich, tedy vyhrát mistrovství Evropy na domácí půdě, bude mít možnost splnit si Lukáš Krpálek už v květnu příštího roku. A nejúspěšnější český judista má na tom, že se evropský šampionát bude konat v pražské O2 areně, velký podíl.

„V době, kdy jsem kandidovali, jsme měli čerstvého olympijského vítěze. Judo šlape, členská základna se nám výrazně zvětšila za posledních deset let z deseti tisíc na dvacet šest tisíc. To jsou všechno body, které přispěly k tomu, že jsme se rozhodli kandidovat,“ říká předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

Kandidatura to byla úspěšná, a tak se příští rok do Prahy sjede špička evropského juda.

„Očekáváme účast čtyřiceti pěti až padesáti států a celkem tam sedmi set účastníků i s doprovodem,“ dodává Dolejš.

Ve všech hmotnostních kategoriích by se měli představit ti nejlepší závodníci. Šampionát se bude konat od 1. do 3. května, tedy takřka na konci olympijské kvalifikace a bude to jedna z posledních možností, jak do ní nasbírat body.

Nejvíc jsem vážil 119 kg, ale to už jsem se necítil dobře, říká dvojnásobný mistr světa Krpálek

Číst článek

Lukáš Krpálek nebude rozhodně jediným českým reprezentantem, který se v O2 aréně představí. V devíti mužských a devíti ženských kategoriích mohou startovat až dva domácí judisté.

„Pokusíme se samozřejmě obsadit plnou kapacitu. V klucích určitě, v děvčatech uvidíme,“  říká Jiří Dolejš.

Kapacita O2 areny bude pro evropský šampionát snížena na zhruba sedm tisíc diváků.

„Původně jsme počítali, že by to bylo na třech žíněnkách. S největší pravděpodobností to bude ale na čtyřech. To ovlivní počet sedadel. Až to budeme mít schválené, můžeme stanovit cenu vstupenek,“ říká Jiří Dolejš.

Snem je, aby českým reprezentantům tleskala vyprodaná O2 arena a tomu bude cenová politika odpovídat.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme