Kajakář Dostál vyhrál na Světovém poháru kilometr. Kanoista Fuksa byl jako minulý týden druhý

Kajakář Josef Dostál vyhrál na Světovém poháru v Duisburgu závod na 1000 metrů a vylepšil bronzové umístění z úvodní regaty v Poznani. Kanoista Martin Fuksa obsadil na olympijské trati stejně jako před týdnem v Polsku druhé místo. Deblkanoisté Tomáš Janda a Filip Dvořák vybojovali na pětistovce osmé místo.

Duisburg (Německo) (Aktualizováno: 13:29 1. 6. 2019) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dostál vyhrál v Německu rozjížďku i semifinále a také ve finále si počínal suverénně. Rychlejší start měl jen vítěz z Poznaně Fernando Pimenta, v polovině trati už ale vedl český reprezentant a první místo uhájil až do cíle. Pimenta naopak v závěru nestačil na Rusa Romana Anoškina a Bálinta Kopasze z Maďarska. Portugalský mistr světa se propadl na čtvrté místo.

Its #gold for Josef Dostal #CzechRepublic 🇨🇿 watch here
canoeicf.com/canoe-sprint-w…

13:15 – 01. 06. 2019

6 13

Fuksa, který rovněž v rozjížďce ani v semifinále nezaváhal, měl v sobotu nejrychlejší první polovinu. Pak se ale před něho dostal Francouz Adrien Bart a slavil vítězství. Třetí skončil Polák Tomasz Kaczor.

Stupně vítězů na úvod sezony. Martin Fuksa zahájil Světový pohár druhým místem, Dostál skončil třetí

Kajakářka Barbora Betlachová byla na kilometrové trati ve finále B čtvrtá, kanoista Janda skončil po pětistovce s Dvořákem osmý i na kilometru v béčku.

Na pětistovce se ve finále B srovnaly juniorské posádky deblkajaků Ondřej Mašek, Martin Sobíšek a Vilém Kukačka, Jan Vorel na čtvrtém a pátém místě. Kajakář Jan Štěrba byl v béčku čtvrtý, kanoistka Jana Ježová na dvoustovce sedmá.

Dostála v sobotu odpoledne ještě čeká spolu s Radkem Šloufem semifinále deblkajaků na 500 metrů, o finále budou usilovat i juniorští medailisté Kukačka a Vorel. Semifinále čeká na pětistovce rovněž deblkanoistky Janu Ježovou s Lenkou Jandovou.