Kanoistou roku je olympijský vítěz Prskavec. Anketu vyhrál potřetí, za ním skončili Rohan s Fuksou

Olympijský vítěz ve vodním slalomu Jiří Prskavec je opět Kanoistou roku. Osmadvacetiletý kajakář v anketě Českého svazu kanoistů, která oceňuje nejlepší závodníky napříč disciplínami, navázal na výhry z let 2015 a 2019. Tehdy se radoval díky světovým titulům. Tentokrát na MS vypadl v semifinále, ale ten nejdůležitější závod sezony vyhrál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Prskavec svou semifinálovou jízdu nezvládl.

Jiří Prskavec | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková

Za Prskavcem v hodnocení individuálních závodníků skončil další medailista ze slalomářských soutěží na OH v Tokiu - stříbrný kanoista Lukáš Rohan. Třetí příčku obsadil rychlostní kanoista Martin Fuksa.

Fuksa má ze světového šampionátu druhé stříbro, v závodě na 500 metrů znovu nestačil na Scheibnera

Ten na olympijských hrách skončil na kilometru pátý a nedosáhl na vytouženou medaili, ale získal evropské tituly na 500 i 1000 metrů a byl na obou distancích vicemistrem světa.

Na úterním slavnostním vyhlášení byla k vidění kompletní sada olympijských medailí. Nejlepší posádkou byl totiž vyhlášen bronzový deblkajak z olympijského závodu v Tokiu Josef Dostál, Radek Šlouf.

Druhý jmenovaný byl i ve druhé nejlepší posádce sezony, kterou se stal bronzový čtyřkajak z MS ve složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Jan Vorel a Šlouf.

Juniorskou kategorii ovládl kajakář Martin Rudorfer, juniorský mistr Evropy a vicemistr světa ve vodním slalomu.

Kanoista roku 2021, anketa Českého svazu kanoistů:

Jednotlivci: 1. Prskavec (vodní slalom/K1), 2. Rohan (vodní slalom/C1), 3. M. Fuksa (rychlostní kanoistika/C1).

Posádky: 1. Dostál, Šlouf (rychlostní kanoistika/K2), 2. Špicar, Havel, Vorel, Šlouf (rychlostní kanoistika/K4), 3. Fišerová, G. Satková, M. Satková (vodní slalom/C1).

Junioři: 1. Rudorfer (vodní slalom/K1).

Osobnost maratonu: Březina.

Osobnost sjezdu: Rolenc.