Můj cíl je přivézt na singlu medaili, říká kanoista Fuksa měsíc před mistrovstvím světa v Szegedu

Evropské hry v Minsku mu rozhodně nevyšly podle představ, na mistrovství republiky si ale rychlostní kanoista Martin Fuksa neúspěch z Běloruska vynahradil na maximum. Dvojnásobný světový šampión ale na velké oslavy neměl čas, už za necelý měsíc ho totiž čeká mistrovství světa v maďarském Szegedu.

Nymburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanoista Martin Fuksa s medailí z MČR | Zdroj: ASC Dukla - Ivana Roháčková

Před dvěma lety na světovém šampionátu v Račicích Martin Fuksa potěšil své fanoušky zlatou medailí z 500metrové trati. Loni v Portugalsku byl na stejné vzdálenosti bronzový a k tomu přidal také stříbro na kilometru. Rodák z Nymburka patří už delší dobu v kanoistice mezi nejužší špičku a s velkými ambicemi tak pojede i do Szegedu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Můj cíl je přivézt na singlu medaili, říká kanoista Fuksa měsíc před mistrovstvím světa v Szegedu

„Můj cíl je přivézt na singlu medaili. Nebudu lhát, kdyby byla zlatá, tak je to úplně nejlepší. Letos mi v mezinárodní soutěži chybí. V deblu je můj cíl nominovat se na olympiádu. Myslím si, že skromnější cíl mít nemůžeme. Každý kdo jede v Szegedu olympijskou trať, tak se na ni chce nominovat,“ říká pro Radiožurnál Martin Fuksa.

Třikrát sám, dvakrát s bratrem na deblkánoi. Martin Fuksa na MČR pětkrát triumfoval

Číst článek

V Maďarsku pojede na deblkanoi se svým mladším bratrem Petrem. Šestadvacetiletý reprezentant má za sebou nepovedené Evropské hry, odkud i vlivem nepříznivých povětrnostních podmínek oproti očekávání medaili nepřivezl. Na domácím mistrovství republiky ale znovu dominoval, když získal maximální počet pěti titulů.

„Největší radost mám z titulu na deblu na C2 1000. To je také distance, kterou pojedeme na mistrovství světa. Vylepšili jsme si osobní rekord a je vidět, že se pořád zlepšujeme. Dostat se do Tokia na deblu není úplně nereálný cíl,“ myslí si Martin Fuksa.

Nerad se vymlouvám, ale dneska pro mě foukalo úplně špatně, litoval kanoista Fuksa

Číst článek

Zároveň věří, že za rok na olympiádě v Tokiu by do kanoe mohl při závodě usednout i s bratrem. I proto se loňský nejlepší český kanoista v těchto dnech intenzivně věnuje přípravě na vrchol sezony v Maďarsku.

„Teď se nacházím doma v Nymburce. Příští čtvrtek jedeme na deset dní do Račic, kde se budeme připravovat. Poslední týden zase budeme ladit formu na mistrovství světa v Nymburce. Makáme na tom dost, vše je super. Doufám, že se to ukáže na mistrovství světa.“

Trať v maďarském Szegedu Martin Fuksa dobře zná, v minulosti na ní závodil už několikrát.

„Je to jedna z mých nejoblíbenějších tratí. I z toho důvodu, že je jedna z nejregulérnějších. Když jsem tam byl, tak byly super podmínky. Nikdo neměl žádnou výhodu,“ dodává rychlostní kanoista Martin Fuksa, který doufá, že ani tentokrát v Szegedu neovlivní výkony závodníků vítr ani vlny a o úspěchu či neúspěchu tak rozhodne jen a pouze rychlost.

Lukáš Michalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme