Martin Fuksa po postupu deblu: Už vím, jaký má Brendl pocit, když mě dojíždí

Vydařený finiš přinesl Martinu a Petru Fuksovi vysněný postup do finále deblkanoistů na mistrovství světa. V Szegedu budou moci díky tomu na kilometru bojovat o zajištění účastnického místa na olympiádu. A osminásobný medailista z mistrovství světa Martin Fuksa získal zkušenost, jak se v závodech na singlu na kilometru asi cítí jeho dlouholetý rival Sebastian Brendel, pověstný silným závěrem.

Szeged (Maďarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kanoista Martin Fuksa | Zdroj: ASC Dukla - Ivana Roháčková

V klíčovém semifinálovém souboji s Italy Češi dlouho těsně zaostávali, až posledních 250 metrů patřilo jim. Po 750 metrech se pokusil Martin Fuksa zavelet k nástupu.

„Já tak nějak zkusil udělat nějaký zvuk jako ‚hueee‘ na 250 do konce. Nevím, jestli jsi to slyšel,“ obrátil se při rozhovoru s novináři na bratra. „Neslyšel,“ odvětil Petr.

Dostál i bratři Fuksovi na deblu jsou ve finále kanoistického mistrovství světa

Číst článek

Tak se zkušenější z bratrské dvojice sám rozhodl přidat. „Hopnul jsem si sám pro sebe, zabral jsem a Péťa to musel trochu cítit. Když stahujete lodě před sebou, je to fakt dobrý pocit. Už vím, jaký má Brendel pocit, když mě dojíždí. A já jen myslel na ty Italy, říkal jsem si, že je musíme dát,“ vyprávěl.

Právě v koncovkách závodů Brendel obvykle rozhoduje o svých výhrách nad českým reprezentantem na velkých akcích.

V závěrečném souboji věřil Martin Fuksa v úspěch. „Doufal jsem, že tam brácha něco na ten finiš má. A měl. Jak jsem viděl, že je dotahujeme, tak jsem měl hroznou sílu a věděl, že to přijde. Já už to nechal na něm a jen jsem to šolíchal,“ vykládal 26letý Martin.

A jeho o pět let mladší bratr opravdu cítil energii na zrychlení. „Věděl jsem, že tam něco mám. Když jsme dotahovali ty Rusáky, tak mě to nakoplo ještě víc a mohli jsme jet rychleji,“ doplnil.

Bratři Fuksové ale ještě nemají hotovo. Potřebují v devítičlenném finále skončit do osmé pozice, aby získali olympijské místo. A v semifinále měli z postoupivších lodí pomalejší čas než oni jen Ukrajinci.

„Pro nás je už tohle hrozně dobrý krok a zítřejší finále pojedeme jako dneska. Od začátku do konce naplno a uvidíme, na co to bude stačit,“ řekl Martin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme