Čtyřfázové tréninky, pak ryby nebo NHL. Kajakáři nabírají fyzičku v Kalifornii

Soustředění na začátku sezony je pro rychlostní kanoisty vždycky velká dřina, na druhou stranu je může těšit, že se v Kalifornii konečně dostanou na vodu a mohou trénovat na lodi.

Chula Vista/Kalifornie Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jakub Špicar s Danielem Havlem na soustředění v USA | Zdroj: facebookový profil Daniela Havla

„Tohle soustředění je pro naši sezonu dost důležité. Natrénujeme tady velký objem ve vytrvalosti i v síle. Pak z toho čerpáme celou sezonu, kterou zakončí mistrovství světa v srpnu v Szegedu,“ vysvětluje Radiožurnálu smysl dlouhého soustředění kajakář Josef Dostál.

Špinavá voda v Labi je těžká jako ta v Tokiu. Martin Fuksa se na olympiádu může chystat i doma

Číst článek

I přes téměř jarní teploty v Česku se rychlostní kanoisté vydali na dlouhé soustředění do Kalifornie, téměř až k hranicím s Mexikem. V Chula Vistě mají všechno, co potřebují. „Je tu teplo, stabilní počasí. K tomu špičková voda, atletický ovál, velká posilovna…,“ popisuje Daniel Havel.

Mistrovství světa je sice až na konci léta, ale teď kajakáři najedou hodně kilometrů, ze kterých pak těží po zbytek sezony. A ano, bolí to.

„Denně máme čtyři fáze a pak ještě kompenzační cvičení. Celkově je to dost namáhavé,“ přiznává Josef Dostál. „Mě bolí hlavně svaly po posilování. Máme to zaměřené hlavně na hrudních nebo na záda. Tyhle lokální svaly mě bolí nejvíc,“ přebírá slovo další český reprezentant Radek Šlouf.

Mobilní svět nabízí i to, že se můžete podívat třeba na instagramu, jak na lodi zabírá Daniel Havel a na laně za sebou táhne další loď jako zátěž. Ale jsou i volnější dny.

Dřív kvůli porodu

„Buď jedeme někam na pláž nebo jsme vyrazili na NHL. Já jsem hokej hrál a byli jsme na Anaheimu proti Washingtonu, viděli jsme Ovečkina a dal gól, tak jsme si to užili,“ vypráví Daniel Havel.

Josef Dostál zase rád vyrazí na ryby. „Byli jsme jednou spolu a podruhé jsem byl sám. Ten druhý výlet byl zdařilejší, chytil jsem asi 15 ryb,“ chlubí se, zatímco ho Radek Šlouf přerušuje, že chytil jen rýmu.

Měsíční soustředění je náročné i psychicky, skupina kanoistů je výhradně mužská. „Občas je to trošku na hlavu. Po večerech hrajeme na konzoli fotbal. Emoce jdou ven a občas to vypadá, že někdo prohodí ovladač televizí,“ směje se Daniel Havel.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme