Kanoistka Fišerová po zisku dvou evropských medailí: Je to něco úžasného, jsem naprosto spokojená

Devatenáctiletá kanoistka Tereza Fišerová nedávno zvládla maturitu a v sobotu vybojovala svou první velkou individuální medaili na vrcholné akci mezi dospělými. Na mistrovství Evropy ve slovinském Tacenu dojela druhá. Juniorská mistryně světa z loňska nestačila pouze na Britku Woodsovou. U kanálu na řece Sávě s ní mluvil reportér Radiožurnálu Jakub Kanta.

Rozhovor Tacen Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tereza Fišerová se stříbrnou medailí | Foto: ASC Dukla - Ivana Roháčková

V závodě hlídek jste získala bronz a teď stříbro. Jste tedy spokojená?
Jsme naprosto spokojená. S takovými očekávání jsem sem vůbec nejela. Když si domů povezu bronzovou a stříbrnou medaili, tak pro mě je to něco úžasného. A kdyby mi někdo řekl, že tady budu mít jenom jednu medaili, tak bych mu skoro nevěřila.

Přehrát

00:00 / 00:00

Kanoistka Tereza Fišerová získala na mistrovství Evropy stříbro.

A jaký byl stříbrný závod?
Ze začátku dost dramatický, ale dojela jsem do cíle docela dobře. Koukla jsem na čas, neviděla jsem, tak jsem koukla na trenéra a ten mi ukázal dvojku.

Byly nějaké komplikace, se kterými jste se musela vypořádat?
Hned na první protivodné brance jsem chtěla sjet moc natěsno, a tak jsem ji dala na esíčko, ale naštěstí i to stačilo.

Nezasekla jste se na chvilku i na konci ve válci?
Je to možné, že jsme si měla přehodit trošku jinak. Hraničilo to se zvrhnutím, ale ten válec je tak nevyzpytatelný, že velké konkurentky tam ztratily cenné vteřiny do finále, takže jsem ještě ráda, že jsem to skočila, tak jak jsem to skočila.

Byla jste ještě nervóznější než při maturitě?
Říkala jsem si, že při maturitě nebudu nervózní, že jsem na to zvyklá ze závodů. Ale při maturitě je to úplně jiný stres, že tohle se vůbec nedá porovnávat.

Teď už asi nelitujete přestupu od kajakářek mezi kanoistky, což bývala neolympijská disciplína?
Nelituji a spíš si to ještě víc začínám užívat. 

Jakub Kanta, niš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme