Kapitáni týmů Ryder Cupu odpalem z Eiffelovy věže uctili památku Arnolda Palmera

Thomas Bjorn a Jim Furyk, kapitáni výběrů pro Ryder Cup 2018, odpálili rok před startem dalšího ročníku turnaje několik úderů z ikonického místa. Z Eiffelovy věže v Paříži, kde napodobili slavný odpal jedné z největších osobností golfu a jeho možná nejdůležitějšího průkopníka Arnolda Palmera z před 41 let. Palmer zemřel v září loňského roku.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kapitáni týmů Ryder Cupu Jim Furyk a Thomas Bjorn | Zdroj: Reuters

Arnold Palmer byl jedním z nejlepších golfistů historie. Na svém kontě má celkem 62 turnajových titulů, z toho 10 tzv. Major Championships, které jsou golfovou obdobou tenisových grandslamů.

20094 ran, 2011 kilometrů. Golfista si udělal z Mongolska nejdelší jamku světa

Číst článek

Oba kapitáni - Thomas Bjorn za Evropu a Jim Furyk za USA - odpálili několik míčků a vzájemně si popovídali o významu tohoto místa a okamžiku, který znamená zopakování po 41 letech.

Tímto činem tak kapitáni týmů USA a Evropy odstartovali rok, který zbývá do začátku turnaje. Ryder Cup se totiž hraje každý druhý rok. Zatím poslední byl ve městě Chaska ve státě Minnesota v USA. Jelikož se hostitelství mezi oběma týmy střídá, příští rok bude Ryder Cup v Saint-Quentin-en-Yvelines ve Francii.

Jakub Grim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme