Zemřel olympijský medailista Karel Neffe starší. Legendárnímu veslaři bylo 71 let

Ve věku 71 let ve čtvrtek zemřel olympijský medailista ve veslování z Mnichova 1972 Karel Neffe starší. Odchovanec ústeckého oddílu se olympijských her zúčastnil celkem třikrát. Kromě bronzového úspěchu na čtyřce s kormidelníkem v Mnichově skončil dvakrát těsně pod stupni vítězů. V Montrealu 1976 opět na čtyřce s kormidelníkem i o čtyři roky později v Moskvě na osmiveslici vybojoval Neffe čtvrtá místa.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český veslař Karel Neffe starší na archivním snímku | Foto: Michal Doležal | Zdroj: ČTK

„S hlubokým zármutkem musíme sportovnímu světu oznámit, že nás opustila veslařská legenda. Velký srdcař sledoval svůj milovaný sport až do posledních chvilek svého života,“ uvedl Český veslařský svaz na svém webu.

Smutná zpráva z Litvínova. Zemřel dlouholetý masér české hokejové reprezentace Václav Šašek

Číst článek

Neffe reprezentoval tehdejší Československo v letech 1971 až 1983 a jen jednou se během třinácti sezon neprobojoval do finálového závodu vrcholné akce. Na mistrovství světa či Evropy získal čtyři medaile.

Na čtyřce s kormidelníkem skončil v roce 1973 třetí na ME v Moskvě a druhý o devět let později na MS v Luzernu. V letech 1977 a 1978 vybojoval světový bronz a stříbro na dvojce s kormidelníkem společně s Karlem Mejtou a Jiřím Ptákem.

Neffe po skončení závodní kariéry působil jako trenér a úspěšně působil i u reprezentace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme