Cesta mezi světovou elitu je otevřená. Šipkař Sedláček získal jako první Čech profesionální kartu

Karel Sedláček získal jako první Čech v historii profesionální kartu šipkové organizace PDC. Ta ho opravňuje následující dva roky objíždět štědře dotované turnaje na Britských ostrovech i jinde po Evropě. Může se tak pravidelně utkávat s nejlepšími hráči planety a o poznání snadněji stoupat světovým žebříčkem.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český šipkař Karel Sedláček | Foto: Mark Kerton | Zdroj: Reuters

Sedláček uspěl v sobotním turnaji tzv. Q School v německém Hildesheimu. Ve třetím ze čtyř po sobě jdoucích kvalifikačních turnajů prošel dlouhým vyřazovacím pavoukem přes osm soupeřů až do finále proti Nizozemci Berrymu van Peerovi, se kterým si poradil 5:1 na legy.

Mistr světa s fialovými vlasy a hadem na hlavě. Šipkařským králem je extravagantní Skot Wright

Číst článek

Sedláček byl zisku karty blízko už loni. Tehdy navázal na vynikající formu z druhé poloviny roku 2018, kdy se stal vítězem prestižního Czech Openu a probojoval se na mistrovství světa organizace PDC (Profesionální šipková organizace), které se koná ve slavné londýnské Alexandra Palace.

Letošního Q School se účastní celá řada dalších českých hráčů. Ti budou mít poslední šanci na zisk karty v neděli, kdy se uskuteční poslední kvalifikační klání.

Profesionální kartu získá vždy vítěz každého jednotlivého turnaje. Další karty se rozdělí mezi hráče, kteří v průběhu celé Q School získali nejvíce bodů do žebříčku. Kromě evropské části v Hildesheimu probíhá souběžně britská kvalifikace v anglickém Wiganu.

mov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme