Kellnerová a Opatrný se porvou o olympiádu v Tokiu, pomoci jim může i pražský závod

Mezi válkami patřili Českoslovenští jezdci mezi světovou elitu, od té doby ale parkur ve střední Evropě zaostává. Olympijský závod nedokončil od roku 1936 jediný Čech.  Změnit to bude na olympijských hrách v Tokiu chtít i Anna Kellnerová či Aleš Opatrný.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Anna Kellnerová se pokusi kvalifikovat se na olympiáru do Tokia | Foto: Josef Malinovský/CET

V dubnu zvládla skvěle závod, kterému se přezdívá ‚parkurová formule 1‘, kde pro tým Prague Lions vybojovala překvapivé vítězství. Poté, co se během prosince zúčastní ještě Global Champions Prague Playoffs, bude ale už své myšlenky směrovat ke kvalifikaci na OH v Tokiu. Ty se uskuteční v roce 2020.

Další světová sportovní akce v Praze. O2 arena bude hostit světovou elitu v parkuru

Číst článek

„My jsme začali přípravu už letos. Kvalifikace mi začnou hned v lednu příštího roku a potáhnou se až do prosince,“ zmínila pro Radiožurnál své plány Anna Kellnerová.

Projít na olympijské hry do japonské metropole se pokusí také Aleš Opatrný. Nejlepší český parkurový jezdec se o kvalifikaci pokoušel už v případě Her v Londýně či v Riu de Janeiru. Tam ale složitou kvalifikací neprošel.

„Bude to složité, protože bohužel Česká republika nemůže vyslat jezdce automaticky. Patříme do skupiny asi dvanácti zemí, ze které postupují první dva,“ popisuje Kellnerová náročnost kvalifikace.

Možnou vstupenku na olympijské hry by tak českým jezdcům mohl zajistit i závod Global Champions Prague Playoffs, který v prosinci hostí pražská O2 Arena. „Jezdec a ty koně získají zkušenosti na to, aby mohli sbírat body k olympiádě,“ řekl Aleš Opatrný Radiožurnálu.

Účast na tokijských závodištích si vyslouží 20 nejlepších národních týmů a 75 jednotlivců. „Myslím, že Olympijské hry jsou opravdu něco speciálního a velkého. Sleduje je celý svět. Náš sport tak sledují i lidé, které by normálně nezajímal,“ vyzdvihuje význam her švédský jezdec Peder Fredricson.

Jakub Marek, krb Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme