KLDR dostala trest od olympijského výboru. Jelikož se nezúčastnila her v Tokiu, nesmí ani do Pekingu

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) potrestal za neúčast na olympijských hrách v Tokiu olympijský výbor KLDR suspendací do konce roku 2022. Výprava Severní Koreje tak nebude moci startovat v únoru na zimních olympijských hrách v Pekingu.

Lausanne Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Výprava KLDR nesmí ani na ZOH do Pekingu | Foto: Denis Balibouse | Zdroj: Reuters

KLDR odřekla účast v Tokiu začátkem dubna kvůli obavám z koronavirové pandemie. „Olympijský výbor KLDR byl jediný, který se nezúčastnil olympijských her v Tokiu. Na základě tohoto jednostranného rozhodnutí je národní olympijský výbor suspendován do konce roku 2022,“ uvedl na tiskové konferenci prezident MOV Thomas Bach.

Mezinárodní olympijský výbor čelí nařčení z týraní zvířat, ochráncům vadí incidenty z Tokia

Číst článek

Odmítnutím startu na hrách porušila KLDR pravidlo 27.3 olympijské charty, podle něhož má každý národní olympijský výbor povinnost zúčastnit se her vysláním svých sportovců.

Vedle zákazu startu výpravy na ZOH v Pekingu přijde olympijský výbor KLDR po dobu suspendace o finanční příspěvky od MOV a definitivně se musí rozloučit s penězi, které mu byly dosud zadržovány kvůli mezinárodním sankcím.

MOV nicméně uvedl, že pokud si někteří severokorejští sportovci zajistí kvalifikaci do Pekingu, bude se jimi jednotlivě zabývat výkonná rada MOV. Mezinárodní olympijský výbor si také vyhradil právo na přehodnocení délky suspendace.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme