Suvenýr za cenu zlata. Bryantův ručník z rozlučkového zápasu se vydražil za rekordní sumu

Za více než 33 tisíc dolarů (asi 817 tisíc korun) vydražil ručník, který měl kolem ramen zesnulý legendární basketbalista Kobe Bryant při rozlučkovém zápase před čtyřmi lety. O víkendu jej vydražil velký fanoušek klubu Los Angeles Lakers, jenž má v plánu jednou vytvořit z podobných cenností muzeum.

New York Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kobe Bryant 13. dubna 2016 při svém posledním zápase ve Staples Centre v Los Angeles.

Kobe Bryant 13. dubna 2016 při svém posledním zápase ve Staples Centre v Los Angeles. | Zdroj: Reuters

Za více než 33 tisíc dolarů se vydražil ručník, který měl kolem ramen zesnulý legendární basketbalista Kobe Bryant při rozlučkovém zápase před čtyřmi lety.

Více než kamarádi z basketu. LeBron promluvil o Bryantově smrti, chce pokračovat v jeho odkazu

Číst článek

O víkendu jej vydražil velký fanoušek klubu Los Angeles Lakers, jenž má v plánu jednou vytvořit z podobných cenností muzeum.

Bryant tragicky zahynul letos na konci ledna v 41 letech při nehodě vrtulníku společně s dcerou a dalšími sedmi lidmi. S kariérou se čtvrtý nejlepší střelec historie a pětinásobný šampion NBA rozloučil 13. dubna 2016 v památném zápase, v němž nastřílel 60 bodů do koše Utahu.

Ručník téměř za milion

Nový majitel za ručník, který měl Bryant tehdy na ramenou při rozlučkové řeči, o víkendu při internetové aukci zaplatil přesně 33 077 dolarů, tedy 817 tisíc korun.

„Je to oddaný fanoušek Lakers. Jeho dlouhodobým snem je vytvoření muzea v jižní Kalifornii,“ řekl CNN ředitel aukční společnosti Iconic Auctions Jeff Woolf.

Ručník před čtyřmi lety v hale získal jiný fanoušek a v dražbě se objevil již několikrát. Nový majitel spolu s ním získal i dvě použité vstupenky na Bryantův tehdejší poslední zápas.

Kobe Bryant v roce 2016 ve svém posledním zápase proti Utahu:

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme