Kolocová s Kvapilovou mění trenéra. Povede je Ital Tomatis

Plážové volejbalistky Michala Kvapilová a Kristýna Hoidarová Kolocová mají nového trenéra. Devátý pár z mistrovství světa ve Vídni po sezoně ukončil spolupráci s Lenkou Háječkovou a nově je povede Ital Andrea Tomatis, který od loňského prosince působí v roli šéftrenéra české mužské reprezentace.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michala Kvapilová a Kristýna Kolocová, vicemistryně Evropy

Michala Kvapilová a Kristýna Kolocová, vicemistryně Evropy | Foto: Archiv Michaly Kvapilové

Háječková vedla Kvapilovou s Hoidarovou Kolocovou od vzniku jejich společného páru, který oznámily předloni v prosinci. Po první "rozkoukávací" sezoně se letos prosadily do špičky - získaly stříbro na mistrovství Evropy a skončily deváté na MS.

„Lenka je zodpovědná maminka dvou dětí a skloubit tuto roli s rolí trenérky na plný úvazek profesionálního beachvolejbalového týmu byl dlouhodobě nelehký úkol,“ vysvětlila Hoidarová Kolcová v tiskové zprávě rozchod s Háječkovou.

Náhradu našly v osobě Tomatise. „Po roce fungování v Česku nás zaujal přístupem a stylem trénování,“ uvedla Kvapilová s tím, že Tomatis je povede zároveň s českými mužskými jedničkami Ondřejem Perušičem a Davidem Schweinerem.

„To, že mě Kristýna s Míšou oslovily, je známkou uznání. Už se nemohu dočkat, až začneme a vrhneme se do práce,“ řekl Tomatis. Mistryně republiky mají i nového kondičního trenéra, jelikož Tomatis požadoval spolupráci se svým specialistou na fyzičku Valeriem Vaccarem. Ten tudíž na této pozici vystřídá Michala Elčknera.

Co nejkvalitnější podmínky v přípravě a na turnajích bude zajišťovat manažer Jan Koukal, osmnáctinásobný český mistr ve squashi. "Máme velkou radost, že se o nás bude někdo starat. Je to příjemná změna," shodly se beachvolejbalistky.

K vrcholům příští sezony bude patřit evropský šampionát v nizozemském Haagu, a pokud se vrátí Světový okruh do Česka, tak i turnaj na pražské Štvanici.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme