Konkurence motivuje. Česká znakařská špička se navzájem táhne k lepším výkonům

Plavec Jan Micka nemá v Česku na kraulařských tratích konkurenci, na tu si naopak nejlepší čeští znakaři stěžovat nemohou. Do světové a dokonce i evropské špičky jim ještě kus schází, ale právě vyrovnanost jim vzájemně pomáhá k lepším výkonům a přibližuje je k elitě na i zahraničních závodech.

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Roman Dmytrijev, znakařský mistr republiky

Roman Dmytrijev, znakařský mistr republiky | Foto: Michal Jurman

Každý rok padne na mužské znakařské stovce národní rekord a teď za ním vítěz republikového šampionátu Tomáš Franta zaostal o necelé dvě sekundy, navíc stříbrný Roman Dmytrijev dohmátl hned vzápětí.

„Myslím si, že to je kolem osobáku, takže jsem spokojený," chválí si v rozhorovu pro Radiožurnál Dmytrijev, který je z té současné elity české znakařské školy ten nejzkušenější, třebaže mu je teprve 22 let.

Přehrát

00:00 / 00:00

O motivující konkurenci mezi znakaři natáčel v Podolí reportér ČRo Martin Charvát

Ke zlepšením ho teď žene hlavně konkurence. „Vidím to taky. Kdyby mladí kluci neplavali líp a líp, tak bych nemusel tak trénovat. Jsem rád, že se zlepšují, kvůli tomu musím trénovat i já," usmívá se.

Mladým klukem myslí třeba Tomáše Ludvíka, dorosteneckého šampiona, který mezi seniory dohmátl pro bronz. „Česká republika už celkem dlouho neměla extra silné znakaře. Zrovna teď jsme se sešli s klukama a jsem rád, že tady jsou. Navzájem se hecujeme k lepším výkonům."

I díky tomu se Ludvík dostal na mistrovství světa juniorů, které bude na konci srpna ve Spojených státech, teď se naopak vrátil s úspěchem z evropského šampionátu stejné kategorie.

Plavkyně Seemanová se bude věnovat juniorské kategorii. Šampionátu dospělých se nezúčastní

Číst článek

„V Izraeli jsem skončil čtvrtý, na 200 metrů znak jsem poprvé zaplaval čas pod dvě minuty. Je to dorostenecký rekord, ale mám z toho smíšené pocity. Rekord je super, ale čtvrté místo zamrzí," vysvětluje Ludvík.

Dmytrijev už myslí na seniorský šampionát. A tam chce s jednoduchou přípravou v následujících dnech ukázat, kam se český mužský znak v posledních letech posunul. „Už se tam docela těším. Až ukončím tuhle sezonu, která byla docela náročná. Dám to toho všechno a pak si konečně odpočinu," plánuje Roman Dmytrijev.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme