‚Řekl jsem si, že bych tu energii mohl využít prospěšně.‘ Hynek rozváží na kole nemocnicím jídlo

Závodit na kole nemůže, tak na něm alespoň pomáhá. Vicemistr světa v maratonu na horských kolech Kristián Hynek v sedle objíždí pražské nemocnice a rozváží jim polévky.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker Kristián Hynek dojel druhý na mistrovství světa v maratonu a ke dvěma bronzovým medailím přidal stříbro | Foto: Dominic Steinmann | Zdroj: ČTK / AP

I v době pandemie koronaviru a karantény potřebuje trénovat, a tak při tom profesionální cyklista Kristián Hynek aspoň pomáhá. Po pražských nemocnicích rozváží na kole polévku.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vicemistr světa v maratonu na horských kolech rozváží v době pandemie jídlo do nemocnic

I letošní březen strávit na prestižním etapovém závodě dvojic Cape Epic, který v roce 2014 vyhrál. Jenže pandemie koronaviru jeho ani žádného jiného bikera na start v JAR nepustila.

„Řekl jsem si, že bych ten čas a energii mohl využít prospěšně a pomoci někomu v těchto složitých dnech,“ vysvětluje Hynek.

Pomáhá a trénuje

A přišel na to, že se obě věci dají dobře spojit. Zároveň trénuje a zároveň pomáhá. Do batohu naloží 33 porcí polévky darovaných jedním řetězcem rychlého občerstvení a na kole je rozváží pracovníkům odběrových míst pražských nemocnic

„Musím říct, že ten ohlas je velmi pozitivní a mám z toho velkou radost. Hodně lidí mi píše a ptají se, jak se mohou zapojit. Doufám, že těch cyklistů, kteří budou chtít pomoci bude hodně,“ dodává vynikající biker a také majitel cyklistické prodejny.

Sám Kristián Hynek plánuje rozvážet polévku tak dvakrát týdně a i tímhle způsobem se udržovat v kondici do doby, než bude znovu moct závodit. A třeba se příští rok ještě jednou jako profík vrátí na Cape Epic, když o letošní plánovanou rozlučku přišel.

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme