Do boje s koronavirem se zapojí i týmy formule 1, chtějí vyrábět plicní ventilátory

Svět rychlých vozů hodlá přiložit ruku k boji proti epidemii koronaviru. Jak? Jednotlivé týmy seriálu formule 1 se chtějí podílet na výrobě potřebných plicních ventilátorů.

Londýn Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Továrna Williamsu. | Foto: Crispin Thruston | Zdroj: Reuters

Plicní ventilátory jsou v současné krizi potřeba, protože pomáhají pacientům se silnými příznaky nemoci COVID-19, kteří mají velké problémy s dýcháním.

A právě týmy formule 1 by se svým technickým zázemím mohly v jejich výrobě pomoci. „Týmy spolupracují s vedením formule 1, britskou vládou a dalšími zainteresovanými stranami na tom, jak se můžou zapojit do výroby,“ stojí v prohlášení na webu seriálu.

Formule 1 zrušila další tři závody, nepojede se ani slavná Velká cena Monaka

Číst článek

Především týmy jako McLaren, Ferrari, Red Bull nebo Mercedes mají ve svých továrnách oddělení, která se věnují výrobě i věcí mimo formule, a můžou se do výroby ventilátorů pro Velkou Británii nebo Itálii zapojit.

Podle BBC britští zdravotníci předpokládají, že budou v příštích měsících potřebovat až 20 tisíc dalších ventilátorů. Plán, jak bude speciální výroba probíhat, by mohl vzniknout během příštího týdne. 

Pomoc v boji s koronavirem přišla z prostředí formule 1 už dřív. Rodina Agnelliů, která vlastní Ferrari, ale i automobilku Fiat, přispěla italské vládě 10 milionů eur (zhruba 271 milionů korun), koupí 150 ventilátorů a flotilou aut na rozvážení léků.

Pandemie nového typu koronaviru se formule 1 dotkla podobně jako jiných sportů. Postupně  pořadatelé zrušili závody v Austrálii, Bahrajnu, Vietnamu, Číně, Nizozemsku, Španělsku i Monaku. Závodit se bude nejdřív v Červnu, kdy je v plánu Velká cena Ázerbájdžánu.

tat Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme