Po dvou bronzech stříbro. Biker Hynek nestačil na mistrovství světa v maratonu jen na Kolumbijce Páeze

Biker Kristián Hynek dojel druhý na mistrovství světa v maratonu a ke dvěma bronzovým medailím přidal stříbro. Ve švýcarských Alpách okolo střediska Grächen ho od duhového dresu dělilo po 95 kilometrech a 4000 metrech převýšení 26 sekund, které ztratil na vítězného Kolumbijce Héctora Leoarda Páeze.

Grächen (Švýcarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker Kristián Hynek dojel druhý na mistrovství světa v maratonu a ke dvěma bronzovým medailím přidal stříbro | Foto: Dominic Steinmann | Zdroj: ČTK / AP

Devětatřicetiletý specialista na dlouhé tratě Hynek má po neděli z mistrovství světa v maratonu tři medaile, pro bronz si dojel v letech 2012 a 2016. Stejný počet medailí má z mistrovství Evropy, před sedmi lety se stal evropským šampionem a pak byl ještě dvakrát třetí.

Vítězství o 10 minut. Kulhavý s Američanem Grottsem ovládli Cape Epic, Hynek je druhý

Bronz ve Švýcarsku získal italský maratonec Samuele Porro. Sedmý dojel Martin Stošek a dvanáctý Ondřej Cink, nejlepší český biker ve Světovém poháru v cross country, v němž letos obsadil konečnou 11. pozici.

Mezi ženami opět dominovala francouzská cyklistka Pauline Ferrandová Prévotová a ke světovému titulu z cross country přidala i premiérový maratonský. Nejlepší Češkou byla po 70 kilometrech a 3500 metrech převýšení čtyřiadvacátá Jana Czeczinkarová. Na Ferrandovou ztratila téměř půl hodiny.

Desátou příčkou se rozloučila s úctyhodnou kariérou německá veteránka Sabine Spitzová. Poslední závod absolvovala olympijská vítězka z Pekingu z roku 2008 ve 47 letech.

„Byly to nádherné roky, na které jsem hrdá. Lítost necítím, protože jsem našla ten správný čas, abych ukončila kapitolu vrcholového sportu,“ řekla německá legenda, jež má i bronz z her v Aténách, stříbro z Londýna a řadu medailí z mistrovství světa i Evropy.

Mistrovství světa v maratonu na horských kolech v Grächenu (Švýcarsko):
Muži (95 km): 1. Páez (Kol.) 4:17:58, 2. Hynek (ČR) -26, 3. Porro (It.) -1:13, ...7. Stošek -4:18, 12. Cink -8:36, 29. Rauchfuss -18:38, 34. Ulman -21:32, 43. Vastl -26:55, 44. Adel (všichni ČR) -27:03.
Ženy (70 km): 1. Ferrandová-Prévotová (Fr.) 3:57:09, 2. Pintaričová (Slovin.) -1:53, 3. De Grootová (JAR) -2:40, ...24. Czeczinkarová -29:21, 30. Cesnaková -33:41, 31. Pichlíková (všechny ČR) -34:43.