Krpálek další české zlato nepřidá. Po čtvrtfinálové porážce s Tasojevem bude nejlépe třetí

Judista Lukáš Krpálek prohrál na Evropských hrách v Minsku ve čtvrtfinále s Rusem Inalem Tasojevem. Olympijský vítěz z Ria de Janeira tak bude muset ve váhové kategorii nad 100 kg bojovat v opravách o šanci na bronz. Jeho soupeřem bude Roy Meyer z Nizozemska.

Minsk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český judista Lukáš Krpálek | Foto: Jana Kudláčková | Zdroj: Regina DAB Praha

Největší hvězda české výpravy Krpálek ve druhém duelu na šampionátu nenavázal na suverénní výkon z úvodního souboje. Po volném losu v osmifinále vyřadil Ukrajince Andrije Kolesnyka hladce na ippon, s Tasojevem ale prohrál na wazari.

Omezení jídelníčku, speciální oblek i pití kávy. Čeští judisté musejí na Evropských hrách snižovat váhu

Číst článek

Další český judista David Klammert v prvním duelu kategorie do 90 kg vyřadil Marka Bubanju z Rakouska, ale ve druhém kole prohrál v dlouhém prodloužení s Cirilem Grossklausem. Švýcarovi podlehl na ippon.

„Byl to pro mě složitý soupeř, ještě nikdy jsem ho neporazil a již třikrát jsem s ním prohrál. Dnes jsem věřil, že ho na něco ulovím, byl jsem na to připravený, ale bohužel,“ řekl Klammert.

Přiznal, že tak dlouhý zápas ještě neabsolvoval. V golden skóre jsem šel čtyři a půl minuty. Nechal jsem tam vše, ale bohužel, jak mi asi docházely síly, tak jsem udělal techniku, ze které mi proskočil do držení. A už jsem se z toho nedostal, litoval.

Další český judista Michal Horák vypadl v kategorii do 100 kg hned v prvním kole se Zalanem Ohatem z Maďarska.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme