Krpálek v Japonsku ladí formu na MS, povedla se mu nová technika

Olympijský vítěz Lukáš Krpálek se chystá na vrchol letošní sezony. Už na přelomu srpna a září ho čeká světový šampionát v Budapešti. Z Grand prix v Číně se nyní přesunul na soustředění do Japonska.

Tento článek je více než rok starý.

Japonsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek

Lukáš Krpálek | Foto: Herbert Slavík

Ztratil sice hned několik kilogramů na váze kvůli špatnému jídlu a stěžoval si na to, že je zesláblý pro nedostatek spánku. Jenže vše dokázal na Grand prix v Číně nahradit nejen už tradiční kondicí, ale i novinkou v repertoáru judistických dovedností.

Chtěl odstoupit, nakonec má zlato. Judista Krpálek vyhrál Grand Prix v Číně

Číst článek

„Povedla se mi tam technika, kterou netrénuju zas tak dlouho, jen měsíce. A podařilo se mi na ní hodit, tak to bylo super," těšilo v rozhovoru pro Radiožurnál Lukáš Krpálka.

Za vítězství na Grand prix dostal 700 bodů a v hmotnostní kategorii nad 100 kilogramů už se posunul na páté místo světového žebříčku. To byl hlavní cíl pro poslední přípravný turnaj před světovým šampionátem, tedy posunout se na místa, která mu na mistrovství zaručí lepší los.

„Je to hlavní část přípravy, pak nás ještě čeká Bělorusko. Pak už přejdeme na lehčí režim, pak už budeme jenom ladit a doufat, že to na mistrovství světa vyjde," připravuje se na šampionát v hlavním městě Maďarska.

Kompletní špička se sejde až v Budapešti

Chtěl by přivézt medaili, jenže cesta k ní bude velmi složitá. Lukáš Krpálek se od přestupu do váhy nad 100 kilogramů zatím zúčastnil čtyř turnajů. Třikrát sice stanul na stupních vítězů a ve dvou případech to bylo dokonce na stupni nejvyšším, ale pokaždé nebyla na turnaji kompletní světová špička.

V Budapešti už by ale měli být jak sedm let neporažený Francouz Rinner, tak aktuální světová jednička Brazilec Moura i evropský šampion Guram Tušišvili z Gruzie. Pokud ale bude Lukáš Krpálek zdravotně v pořádku a plný sil, má potenciál i tyhle velikány na tatami porazit.

#gphohhot2017 #goldmedal #czechteam #czechjudo #vsichnijsmejedentym

Příspěvek sdílený Lukas Krpalek (@lukaskrpalek),

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme