Krpálek získal na ME bronz. Poláka Sarnackého zdolal na ipon

Olympijský vítěz Lukáš Krpálek získal na ME ve Varšavě v kategorii nad 100 kilogramů bronzovou medaili. Poláka Macieje Sarnackého zdolal na ipon.

Varšava (Aktualizováno: 17:57 22. 4. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek | Foto: Herbert Slavík

„Nechtěl jsem odjet bez medaile, už kvůli tomu, kolik přijelo českých fanoušků. To mě hnalo dopředu, i když jsme poslední zápas šli proti Polákům, tak Češi byli mnohem víc slyšet. Byli mnohem hlučnější a už kvůli tomu jsem pro ně musel vyhrát medaili a jsem rád, že se to povedlo,“ hodnotil pro Radiožurnál Lukáš Krpálek. V hledišti ho podporovala i manželka Eva a syn Antonín. 

Krpálek vyřadil nejvýše nasazeného Rumuna Natea. „Byl to můj druhý zápas s Krpálkem. Poprvé to bylo v Düsseldorfu. Je těžké se s ním prát, je velmi dobrý atlet. Ale tentokrát to bylo hodně vyrovnané. Byl to výborný zápas, ale pro mě se špatným výsledkem,“​ hodnotil po zápase Rumun. 

Ve čtvrtfinále se Krpálek utkal s Gruzíncem Guramem Tušišvilim, dvojnásobným juniorským mistrem Evropy a vítězem Grandslamu v Baku, který se do čtvrtfinále dostal za 42 sekund. Zápas s Krpálkem byl jen o pět vteřin delší. Dobře technicky vybavený soupeř zvládl českého olympijského šampiona hodit přes rameno a díky chvatu seoi-nage ukončil zápas ještě před časovým limitem.

„Po zápase s Nateou jsem na tom byl hodně špatně, bolí mě celé tělo. Mám nějaké problémy s krkem, a když jsem prohrál s Gruzíncem, tak už jsem medaili viděl hrozně daleko,“ uvedl Krpálek. 

Krpálek následně zvládl první opravu, kdy zdolal Ukrajince Stanislava Bondarenka na ipon a v boji o bronz si poradil s Polákem Maciejem Sarnackým taktéž před limitem. Krpálek si za třetí místo připíše 350 bodů, což ho ve světovém žebříčku posune na hranu nejlepší světové dvacítky.

V neděli je na programu ještě soutěž družstev, kde se Češi v osmifinále střetnou se silnou Francií. Jestli ale do bojů zasáhne i Lukáš Krpálek není jasné, jelikož se necítí úplně fit. „Slíbil jsem, že když udělám medaili, tak se budu v týmech prát. Ale uvidíme ráno, protože mě bolí krk, záda, stehno, úplně všechno. Jsem rád, že jsem to dnes vůbec vydržel," dodal Krpálek.

Mistrovství Evropy v judu ve Varšavě:
Muži:
Do 90 kg: 1. Kukolj (Srb.), 2. Clerget (Fr.), 3. Gviniašvili (Gruz.) a Chalmurzajev (Rus.), ...9. Klammert (ČR).
Do 100 kg: 1. Mammadov (Ázer.), 2. Maret (Fr.), 3. Denisov a Zankišijev (oba Rus.).
Nad 100 kg: 1. Tušišvili, 2. Okruašvili (oba Gruz.), 3. Krpálek (ČR) a Meyer (Niz.).

Vojtěch Man, Nikola Šrámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme