Mistrem republiky v silniční cyklistice se poprvé stal Kukrle. Kreuziger skončil 31. a Štybar 41.

Mistrem republiky v silniční cyklistice v závodě s hromadným startem se stal poprvé v kariéře Michael Kukrle. Druhý dojel na společném česko-slovenském šampionátu v Bánovcích nad Bebravou jeho kolega ze stáje Elkov-Kasper Dominik Neuman a třetí byl Daniel Turek (Felbermayr-Simplon Wels).

Bánovce nad Bebravou (Slovensko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mistr České republiky v silniční cyklistice Michael Kukrle (vpravo) a mistr Slovenska Peter Sagan | Zdroj: Profimedia

Zcela mimo boje o domácí titul zůstali na 228 kilometrů dlouhé trati nejlepší čeští profesionálové. Roman Kreuziger obsadil 31. místo, loni druhý Zdeněk Štybar 41. a Petr Vakoč, jenž šel do závodu jako obhájce bronzu, byl ještě o dalších deset příček za ním. Loňský vítěz z Mladé Boleslavi Adam Ťoupalík skončil osmadvacátý.

Přijde mi to nespravedlivé, mám chuť to zabalit, plakala cyklistka Nosková, která přišla o Tokio

Vítězem nedělního závodu byl hvězdný slovenský jezdec Peter Sagan. Trojnásobný mistr světa z let 2015 až 2017 si vyjel již sedmý slovenský titul.

Právě Sagan doplňoval trio českých medailistů, které zaútočilo z devítičlenné skupiny v posledním ze sedmi okruhů. Kukrle byl v závěru nejaktivnější a nakonec mohl slavit s rukama nad hlavou. Trať zvládl v čase 4:49:04. Za trojicí českých medailistů přijel do cíle jako první Petr Klabouch, jehož ztráta byla více než dvouminutová.

„Nějak naplánované to bylo. Chtěli jsme, aby ujela skupina a my v ní měli více lidí. Složení skupiny nám vyhovovalo a v posledním okruhu jsme ji dokázali zredukovat. V závěru jsem nastupoval a Dominik měl za úkol přespurtovat Dana Turka. Vyšlo to parádně,“ citoval svazový web Kukrleho.

„Je to určitě můj největší úspěch. Celý rok budu vozit dres mistra. Poslední dobou mám dost dobrou formu a ve druhé části sezony se zaměřím hlavně na Sazka Tour (dříve Czech Tour) a na mistrovství Evropy a světa,“ dodal šestadvacetiletý cyklista.

Mistrovství ČR v silniční cyklistice v Bánovcích nad Bebravou - závod s hromadným startem:
Muži elite (228 km): 1. Kukrle 4:49:04, 2. Neuman (oba Elkov-Kasper), 3. Turek (Felbermayr-Simplon Wels) oba -1, 4. Klabouch (Topforex-ATT Investments) -2:08, 5. M. Vacek (Gazprom-RusVelo), 6. Petruš (Alpecin-Fenix Development Team) oba -2:09, 7. Camrda (Topforex-ATT Investments) -2:12, 8. Kalojíros (Cycling Academy Trenčín) -10:03, 9. Babor (Tufo-Pardus Prostějov) -11:42, 10. Bittner (Development Team DSM) -11:43.