Kulhavý chce závodit až do olympijských her v Tokiu. Po Riu dohání resty a snaží se hodně odpočívat

Z olympijských her v Riu si přivezl stříbrnou medaili. Tento rok se biker Jaroslav Kulhavý chystá na všechny velké závody horských kol. Jinak má v plánu zejména odpočinek. Dvaatřicetiletý reprezentant má totiž v plánu, že ve startovním poli vydrží až do Her v Tokiu 2020.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker Jaroslav Kulhavý vybojoval stříbrnou medaili v cross country

Biker Jaroslav Kulhavý vybojoval stříbrnou medaili v cross country | Zdroj: ČTK

Necelý měsíc zbývá do začátku Světového poháru v horských kolech v Novém Městě na Moravě. Na startu závodu nebude chybět ani nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý. Olympijský vítěz z Londýna sice plánuje účast na všech velkých akcích v letošní sezoně, ale důležitý pro něj bude také odpočinek.

Co nejvíce sil bude totiž třeba pošetřit do olympijského roku 2020. Až do té doby chce totiž závodit. „Olympijský i předolympijský rok jsou hodně náročné. Fyzicky i psychicky. Člověk takhle nemůže jet do nekonečna," popisuje Radiožurnálu Kulhavý náročnou přípravu v posledních dvou letech olympijského cyklu.

Hry v Tokiu by pro něj byly třetími v jeho kariéře. Na předchozích dvou vždycky vybojoval cenný kov. Letos kromě závodění plánuje také dobře odpočívat. „Po olympijských hrách doháním svoje resty. Relax, trochu se osvěžím a nachystám na další dřinu, která bude postupně narůstat," říká biker, proč je odpočinek u sportovců tak důležitý.

Kulhavý se představil na konci března v Africe. Týmový závod Cape Epic dokončil se Švýcarem Christophem Sauserem na druhém místě. „Přijeli jsme bojovat o zlato, ale s druhým místem jsme spokojení. Do posledních metrů jsme se rvali o první místo," uvedl na svých webových stránkách.

V pražských Řepích v neděli vyhrál druhý závod seriálu českého Strabag Cupu. „Jelo se mi super, trať byla pěkná a technická," uvedl pro oficiální stránky závodu. Ve finiši těsně předjel nakonec druhého Tomáše Paprstku. Nyní se bude Kulhavý připravovat na Světový pohár v Novém Městě na Moravě.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme