Kulhavý chce závodit až do olympijských her v Tokiu. Po Riu dohání resty a snaží se hodně odpočívat

Z olympijských her v Riu si přivezl stříbrnou medaili. Tento rok se biker Jaroslav Kulhavý chystá na všechny velké závody horských kol. Jinak má v plánu zejména odpočinek. Dvaatřicetiletý reprezentant má totiž v plánu, že ve startovním poli vydrží až do Her v Tokiu 2020.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Biker Jaroslav Kulhavý vybojoval stříbrnou medaili v cross country | Zdroj: ČTK

Necelý měsíc zbývá do začátku Světového poháru v horských kolech v Novém Městě na Moravě. Na startu závodu nebude chybět ani nejlepší český biker Jaroslav Kulhavý. Olympijský vítěz z Londýna sice plánuje účast na všech velkých akcích v letošní sezoně, ale důležitý pro něj bude také odpočinek.

Co nejvíce sil bude totiž třeba pošetřit do olympijského roku 2020. Až do té doby chce totiž závodit. „Olympijský i předolympijský rok jsou hodně náročné. Fyzicky i psychicky. Člověk takhle nemůže jet do nekonečna," popisuje Radiožurnálu Kulhavý náročnou přípravu v posledních dvou letech olympijského cyklu.

Hry v Tokiu by pro něj byly třetími v jeho kariéře. Na předchozích dvou vždycky vybojoval cenný kov. Letos kromě závodění plánuje také dobře odpočívat. „Po olympijských hrách doháním svoje resty. Relax, trochu se osvěžím a nachystám na další dřinu, která bude postupně narůstat," říká biker, proč je odpočinek u sportovců tak důležitý.

Kulhavý se představil na konci března v Africe. Týmový závod Cape Epic dokončil se Švýcarem Christophem Sauserem na druhém místě. „Přijeli jsme bojovat o zlato, ale s druhým místem jsme spokojení. Do posledních metrů jsme se rvali o první místo," uvedl na svých webových stránkách.

V pražských Řepích v neděli vyhrál druhý závod seriálu českého Strabag Cupu. „Jelo se mi super, trať byla pěkná a technická," uvedl pro oficiální stránky závodu. Ve finiši těsně předjel nakonec druhého Tomáše Paprstku. Nyní se bude Kulhavý připravovat na Světový pohár v Novém Městě na Moravě.

Michal Sobotka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme