Kulhavý i Nash jsou pošesté mistry republiky v cross country

Shodně šestý titul mistrů republiky v cross country získali v Brně favorizovaní bikeři Jaroslav Kulhavý a Kateřina Nash. Olympijský vítěz z Londýna vyhrál souboj s Janem Škarnitzlem o 4,5 sekundy a obhájil loňské zlato z Bedřichova. Nash se na domácím šampionátu představila po sedmi letech a druhou Jitku Škarnitzlovou porazila o 22 vteřin.

Brno Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Český biker Jaroslav Kulhavý získal stříbrnou medaili na mistrovství světa horských kol | Foto: Jan Kodet | Zdroj: Český rozhlas

Kulhavý přijel do Brna jako stříbrný muž posledního závodu Světového poháru v Lenzerheide, kde před dvěma týdny nestačil jen na švýcarského suveréna Nina Schurtera. Šesté zlato oslavil deset let po tom prvním. Podle předpokladů o titul bojoval se Škarnitzlem, jemuž se vzdálil nástupem v posledním kole.

„Byl to spíš technický finiš kdo neudělá chybu a bude trošku rychlejší. Nakonec mi to vyšlo,“ řekl Kulhavý České televizi. Třetí dojel se ztrátou dvou a půl minuty Tomáš Paprstka.

Přesně 20 let po prvním titulu se znovu dočkala devětatřicetiletá Nash, jež žije a závodí v USA. Startem v Brně si zpestřila čas strávený s rodinou na Šumavě a pro další úspěch si dojela na okruhu v brněnské části Pisárky suverénně stylem start - cíl.

„Neměla jsem tolik šancí bojovat o titul za celou kariéru tím, že jsem většinou trávila léto v Americe, proto si toho hrozně vážím. Na konci kariéry titul hrozně potěší,“ radovala se Nash.

Na stupních vítězů Nash a Škarnitzlovou doplnila Jana Czeczinkarová, která na jaře léčila zlomenou holenní i lýtkovou kost ze srážky s autem při závodu na Kypru.

Mistrovství ČR v cross country horských kol v Brně:
Muži: 1. Kulhavý (Specialized Racing) 1:27:05, 2. Škarnitzl (Sram Mitas Trek) -5, 3. Paprstka (Expres CZ Scott Kolín) -2:29, 4. Rauchfuss (Kellys Bike Ranch) -3:10, 5. Rajchart (Česká spořitelna-Accolade) -3:50, 6. Stošek (Symbio+ BMC) -4:04.
Konečné pořadí ČP (po 6 závodech): 1. Škarnitzl 271, 2. Paprstka 265, 3. Průdek (Superior MTB Team) 234.
Ženy: 1. Nash (Clif Pro Team) 1:19:45, 2. Škarnitzlová (Česká spořitelna-Accolade) -22, 3. Czeczinkarová (Sram Mitas Trek) -1:51, 4. Štěpánová (N1 Team) -2:35, 5. Šafářová (Nutrend Specialized) -3:59, 6. Havlíková (Kooperativa Jablonec n.N.) -5:23.
Konečné pořadí ČP (po 6 závodech): 1. Škarnitzlová 272, 2. Šafářová 240, 3. Veselá (GT Opportunity Brno) 212.

Sprint:
Muži: 1. Kavalír (KC Kutná Hora), 2. Prudek (Moravec Team), 3. Fláma (TS Bohemia Kross).
Ženy: 1. Průdková (Superior MTB), 2. Tvarůžková (Craft Rocky Mountain), 3. Šafářová (Nutrend Specialized).

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme