Basketbalista Lamar Odom v roce 2004 oklamal antidopingovou kontrolu. Použil k tomu umělý penis

Sportovci se na olympijské hry obvykle dostanou díky skvělým výkonům, bývalý americký basketbalista Lamar Odom se ale na olympiádu do Atén v roce 2004 podíval i díky umělému penisu. Neobvyklým způsobem oklamal antidopingovou kontrolu, kterou by za normálních okolností neprošel. Přiznal to ve své nové biografické knize „Darkness to Light“.

Atény Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bývalý americký basketbalista Lamar Odom | Zdroj: Reuters

Za vše mohla Odomova záliba v marihuaně. Tu kouřil dvojnásobný vítěz NBA celé léto před olympiádou v Aténách v roce 2004, na kterou byl v dresu amerického dream teamu nominovaný. Jenže, jak teď přiznává ve své nové knize, před olympijskými hrami musel projít antidopingovou kontrolou, což se mu nemohlo povést. Americký reprezentant se proto rozhodl pro kuriózní řešení, jak kontrolu oklamat.

Delší životnost vzorků. Antidopingová agentura WADA testuje novou metodu, stačilo by píchnutí do prstu

Číst článek

Odom totiž věděl, že při močení na antidopingové kontrole ho bude komisař zblízka pozorovat. Proto si na internetu našel návod, jak test obejít. A to tak, že si objednal umělý penis, do kterého umístil moč svého trenéra, která žádné zakázané látky neobsahovala.

S připnutým falešným penisem pak Odom absolvoval antidopingovou kontrolu. A po ní mu spokojený komisař poblahopřál a popřál hodně úspěchů na olympiádě. Jenže tam se americkým basketbalistům příliš nedařilo.

Jak po semifinále s Argentinou hlásili američtí komentátoři, žádné zlato pro Spojené státy nebude, protože američtí basketbalisté podlehli Argentině 81:89 a nakonec brali bronzové medaile, což tým plný hvězd z NBA bral jako neúspěch.

Je tedy dost možné, že historka Lamara Odoma o tom, jak se vůbec na olympiádu do Atén dostal, teď po zveřejnění v nové knize možná vstoupí do povědomí amerických basketbalových fanoušků víc než celý tehdejší olympijský turnaj.

Václav Rokyta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme