Ledecká se v Lenzerheide nedočkala ani na druhý pokus, po sjezdu se nepojede ani super-G

Počasí neumožnilo ve finále Světového poháru v Lenzerheide odjet ani čtvrteční superobří slalomy mužů a žen. Po zrušení závěrečného závodu malý křišťálový glóbus za hodnocení disciplíny získal Rakušan Vincent Kriechmayr. Mezi ženami už bylo rozhodnuto, trofej má od konce února jistou domácí hvězda Lara Gutová-Behramiová. Ester Ledecká zůstala pátá.

Lenzerheide (Aktualizováno: 12:05 18. 3. 2021) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ester Ledecká | Zdroj: Reuters

Čtvrteční program ve Švýcarsku komplikovala od rána mlha a další sníh na trati. Pořadatelé už předem snížili start a začátek ženského závodu odložili z 9.30 na 11.00. Ani poté ale nebylo kvůli špatné viditelnosti a stavu trati možné super-G uskutečnit.

Ledecká svou pozici ve Světovém poháru nevylepší, závěrečný sjezd v Lenzerheide překazilo počasí

Číst článek

Kriechmayr po zrušení finálového závodu vyhrál pořadí disciplíny o 83 bodů před domácím Marcem Odermattem. Gutová-Behramiová měla už nedostižný náskok 202 bodů před Federicou Brignoneovou z Itálie.

Ledecká na pátém místě ztrácela na čtvrtou Rakušanku Tamaru Tipplerovou 36 bodů, od třetí Corinne Suterové ji dělilo 74 bodů a od druhé Brignoneové 87. Šanci vylepšit umístění ale nedostala.

Ledecká a ostatní rychlostní specialisté už v Lenzerheide přišli kvůli nepřízni počasí o středeční sjezd. Zrušení super-G nahrálo v boji o velký křišťálový glóbus průběžně vedoucím Alexisi Pinturaultovi z Francie a Slovence Petře Vlhové, kteří jsou specialisty na technické disciplíny.

Pinturault vede dva závody před koncem o 31 bodů před Odermattem, Vlhová má náskok 96 bodů před Gutovou-Behramiovou.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme