Tour de France v Česku? Závod L'Etape nabídne atmosféru jako v profipelotonu, pojede i Sáblíková

Až v sobotu 29. srpna začne Tour de France, Martina Sáblíková toho moc nestihne. Ne že by snad česká rychlobruslařka vyrazila na trať slavného závodu, ale trojnásobná olympijská vítězka je velkým fanouškem takzvané Staré dámy. Navíc jako ambasadorka bude u toho, až se Tour příští rok dostane i do Česka.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martina Sáblíková na legendárním stoupání na Stelvio

Martina Sáblíková na legendárním stoupání na Stelvio | Foto: Martina Sáblíková | Zdroj: Facebook

Pokud patříte mezi ty, kteří v následujích týdnech budou trávit hodiny denně u přenosů z cyklistické Tour de France, pak pro vás máme dobrou zprávu. Tradiční závod si už příští rok můžete vyzkoušet i v Česku. A o slavný žlutý dres pojede v pelotonu právě i Martina Sáblíková.

Přehrát

00:00 / 00:00

Poslechněte si, co nejvíc baví Martinu Sáblíkovou na cyklistice a co by si na kole chtěla vyzkoušet

„Já jsem za tento projekt hrozně ráda, protože pro všechny amatérské nadšence to bude stejný svátek, jako pro profesionály, kteří jezdí Tour de France. Hrozně moc se na to těším.“

Nadšenci do cyklistiky si musí počkat téměř rok. A i když to zní jako protimluv, na silnicích v Česku si 5. června mohou vyzkoušet jaké to jet tradiční francouzský závod.

Závodit jako profík

L’Etape Czech Republic by Tour de France bude sice jednodenní, jinak ale projekt věrně kopíruje značku, pod kterou spadá. Chybět nebude profesionální zázemí, doprovodná vozidla nebo žlutý dres pro vítěze.

Do boje o legendární trikot se možná zapojí i Martina Sáblíková a její trenér Petr Novák bude nejspíš znovu uzpůsobovat program. Rychlobruslařka totiž sleduje Tour, kdy se dá.

„Hrozně často a hrozně ráda. Musím prosit trenéra, aby mi ten trénink naplánoval dříve, nebo později, abych mohla vidět dojezd nebo zajímavou horskou etapu. Mám kopce ráda a kromě Tour sleduju třeba i italské Giro a několikrát jsem byla na Stelviu. Před pár dny jsem se vrátila z Livigna a na Stelvio jsem si vyjela dvakrát. Pro mě jsou kopce výzva a kdybych měla možnost, tak bych si chtěla vyjet nějaký, kteří zdolávají profesionální cyklisté.“

Příští rok si ale Martina Sáblíková vyzkouší Tour na výrazně mírnějších trasách, než jaké nabízí horské masivy v Alpách a Dolomitech. 130 a 90 kilometrů dlouhé okruhy chystaného projektu povedou okolo Prahy. V Česku se pojede v sobotu 5. června 2021.

Martina Sáblíková si vyzkoušela legendární stoupání na Stelvio:

Marek Augustin, mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme