Krčmář kvůli nemoci vynechá letní mistrovství světa. ‚Optimistický scénář je návrat v září,‘ zní ze svazu

Čeští biatlonisté se musí obejít na mistrovství světa na kolečkových lyžích bez zdravotně indisponovaného Michala Krčmáře. Dvaatřicetiletý reprezentant se dál zotavuje z virové infekce a chybí v nominaci pro letní šampionát, který se uskuteční od čtvrtka do neděle ve slovenském Osrblie. Hlavní oporou bude obhájkyně dvou medailí Markéta Davidová. Biatlonový svaz o tom informoval na svém webu.

Osrblie (Slovensko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michal Krčmář.

Michal Krčmář. | Foto: Jaroslav Svoboda | Zdroj: Český biatlon

Vrchlabský rodák Krčmář se od léta potýká s infekcí cytomegaloviru a má nařízený klidový režim. „Podle optimistického scénáře by mohl naskočit do přípravy začátkem září,“ uvedl svaz. Šampionát v letním biatlonu vynechá také Adam Václavík, který se zotavuje po operaci zlomeného zápěstí. 

Krčmáře zbrzdila v přípravě na novou sezonu virová infekce, lékaři mu naordinovali klidový režim

Číst článek

Šestadvacetiletá Davidová bude obhajovat stříbro ze sprintu a bronz ze závodu s hromadným startem. O další cenné kovy se vloni v Ruhpoldingu postarali v juniorských kategoriích Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska a Tereza Voborníková, kteří nyní budu závodit mezi dospělými. Celkem vloni získala česká výprava sedm cenných kovů (2-3-2).

Česká nominace

Do šampionátu v Osrblie zasáhne 24 českých reprezentantů. V mužském týmu figurují Mareček, Mikyska, Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Ondřej Mánek a Jakub Štvrtecký.

Ženský výběr tvoří vedle Davidové a Voborníkové Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Kristýna Otcovská a Tereza Vinklárková.

MS odstartují ve čtvrtek supersprinty juniorských kategorií, muži a ženy do nich vyrazí v pátek. V sobotu se uskuteční sprinty a v neděli stíhací závody juniorů a závody s hromadným startem mužů a žen.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme