Lewis Hamilton vyhrál Velkou cenu Ázerbájdžánu. Posunul se také do čela pořadí seriálu

Velkou cenu Ázerbájdžánu formule 1 vyhrál Lewis Hamilton z Mercedesu a díky premiérovému vítězství v sezoně se posunul do čela průběžného pořadí šampionátu. Na druhém místě dojel Kimi Räikkönen z Ferrari, třetí skončil v závodě poznamenaném kolizemi Sergio Pérez z Force India.

Baku Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lewis Hamilton si připsal další vítězství

Lewis Hamilton si připsal další vítězství | Zdroj: Reuters

Hamilton jezdil většinu závodu na třetím místě a ani čtyři kola před koncem, kdy se vrátil do boxů safety car po vzájemné kolizi vozů Red Bullu a havárii Romaina Grosjeana z Haasu, to na jeho vítězství nevypadalo.

Když proti vám jde vlastní tým. Někteří závodníci Formule 1 doplácejí na týmovou režii

Pak ale chyboval jak vedoucí Valtteri Bottas z Mercedesu, tak i druhý Sebastian Vettel z Ferrari a britský pilot se ocitl na prvním místě.

Čtyřnásobný mistr světa se dočkal prvního vítězství od říjnové Velké ceny USA a dostal se do čela seriálu. Na druhou příčku odsunul Vettela, před kterým má po čtyřech závodech náskok čtyř bodů.

Velká cena Ázerbájdžánu, závod mistrovství světa vozů formule 1 v Baku:

1. Hamilton (Brit./Mercedes) 1:43:44,291 (prům. rychlost 177,012 km/h), 2. Räikkönen (Fin./Ferrari) -2,460, 3. Pérez (Mex./Force India) -4,024, 4. Vettel (Něm./Ferrari) -5,329, 5. Sainz (Šp./Renault) -7,515, 6. Leclerc (Monako/Sauber) -9,158, 7. Alonso (Šp./McLaren) -10,931, 8. Stroll (Kan./Williams) -12,546, 9. Vandoorne (Belg./McLaren) -14,152, 10. Hartley (N. Zél./Toro Rosso) -18,030.

Průběžné pořadí MS (po 4 z 21 závodů): 1. Hamilton 70, 2. Vettel 66, 3. Räikkönen 48, 4. Bottas (Fin./Mercedes) 40, 5. Ricciardo (Austr./Red Bull) 37, 6. Alonso 28.

Pohár konstruktérů: 1. Ferrari 114, 2. Mercedes 110, 3. Red Bull 55, 4. McLaren 36, 5. Renault 35, 6. Force India 16, 7. Toro Rosso 13, 8. Haas 11, 9. Sauber 10, 10. Williams 4.