‚Je skvělé se na něj dívat.‘ Adam Ondra v Innsbrucku bojuje o titul mistra světa v lezení

Innsbruck je rájem lyžařů. Teď tu sice ještě není sníh, přesto jsou všude sportovci. Rakouské město v podhůří Alp je totiž i Mekkou lezců a právě mistrovství světa v lezení se v hlavním městě Tyrolska teď koná.

Innsbruck Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Adam Ondra na mistrovství světa v Innsbrucku. | Zdroj: Moritz Liebhaber / KVOE

Zahajovací ceremoniál světového šampionátu v lezení měl začít ve čtvrtek v osm hodin večer, místo toho ale příroda nachystala jiné překvapení - průtrž mračen. A tak místo u pódia se většina účastníků shromáždila v podzemních garážích.

Přehrát

00:00 / 00:00

‚Je skvělé se na něj dívat.‘ Adam Ondra v Innsbrucku bojuje o titul mistra světa v lezení

„Věříme, že to bude dobrá party, už jsme sice celí mokří, ale jo, zatím se nám to líbí a těšíme se na další soutěže. Jsme tady jen do neděle, byli jsme v Rakousku na dovolené a toto je takový bonus,“ usmíval se jeden z fanoušků Claus, který s rodinou přijel z Německa a atmosféru si s rodinou užíval i přes velký déšť.

Počasí se přeci jen umoudřilo a náměstí v centru Innsbrucku zaplnily stovky nadšenců. Světový šampionát tak mohl být oficiálně zahájen.

Během deseti dnů bude Innsbruck hostit celkem 800 sportovců z 57 států, mimo jiné i z Česka, které tu reprezentuje několik lezců. A jednoho z nich - Adama Ondru - tu znají téměř všichni.

„Je nejlepší, úžasný, nevím, co o něm říct, je prostě tak dobrý, je skvělé se na něj dívat a pozorovat ho. Jsem si téměř jistý, že bude v neděli ve finále, a to bude velká podívaná,“ řekl německý fanoušek Claus.

Jestli je Adam Ondra opravdu nejlepší, to ukáže už tento víkend, kdy se představí v disciplíně lezení na obtížnost. Zatím zvládl v pátek bez problémů postoupit z kvalifikace.

Barbora Kovaříková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme