Světová špička chybí, přesto se Krpálek v Praze představí. ‚Na poprání kvalitní turnaj,‘ říká judista

Judista Lukáš Krpálek se o víkendu bude prát na Evropském poháru v Praze. Turnaj na Podvinném Mlýně nebude sice tak dobře bodově hodnocený jako světové soutěže a nebude na něm většina zástupců absolutní špičky, nejlepší český judista historie do něj přesto nastoupí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lukáš Krpálek v souboji s Japoncem Harasawou | Foto: Issei Kato | Zdroj: Reauters

„Přestože tu úplná špička nebude, i tak to bude na poprání velmi kvalitní turnaj. Jdu do toho s tím, že chci konečně okusit závodní atmosféru. Bereme to jako přípravný start směrem k olympiádě,“ vyjmenoval Krpálek hlavní důvody své účasti na sice domácím, ale přece jen turnaji nižší kategorie.

Přehrát

00:00 / 00:00

Judista Lukáš Krpálek se o víkendu bude prát na Evropském poháru v Praze. Více v příspěvku Petra Kadeřábka

Olympijský šampion a dvojnásobný mistr světa má totiž za sebou tvrdou silovou přípravu a teď se potřebuje dostat do formy i na tatami. K tomu musí podstoupit co možná nejvíc zápasů přímo v závodu. Sice minulý týden startoval na Grand Slamu v Abú Zabí, ale tam překvapivě vypadl hned v prvním kole s Bělorusem Alexandrem Vachovjakem.

„Je pro mě samozřejmě těžké přijmout porážku v prvním kole. Ale on je velmi zkušený a šikovný judista, který je schopný dělat výsledky na velkých soutěžích. Beru to jako jeden z větších tréninků, stejně jako teď Prahu nebo za týden Uzbekistán. Pro mě jsou to přípravné starty směrem k těm velkým soutěžím,“ vysvětlil Krpálek.

‚Moje reakce byly špatné, za 5. místo můžu být rád.‘ Krpálek neskrýval zklamání, chybí mu Japonsko

Číst článek

Přesto ho prohra z prvního kola i po týdnu stále mrzí. Možná by se k ní vracel v mysli ještě víc nebýt toho, že po návratu domů jednu medaili přece jen získal. Daly mu ji jeho děti, Toník a Marijánka. Byla velká, dřevěná, na ní byla velká jednička a nápis „pro nejlepšího tátu“.

„Udělala mi velkou radost a člověku se hned uleví, když přijede domů a dostane takovou medaili. Člověka pak nemrzí tolik, když se soutěž na žíněnce nepovede,“ dodal český judista.

V nedělních soubojích ale bude chtít Lukáš Krpálek získat medaili už na tatami. A nejlépe tu zlatou.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme