Fuksova dominance na pětistovce skončila, kanoista na mistrovství Evropy dojel na třetím místě

Kanoista Martin Fuksa byl na mistrovství Evropy třetí na pětistovce. Skončila tak jeho neporazitelnost na této trati, která na kontinentálním šampionátu trvala od roku 2013. Po stříbru na kilometru dnes Fuksa získal druhou medaili a celkem už má devatenáct evropských medailí.

Szeged (Maďarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa

Martin Fuksa | Foto: Iva Roháčková

Třináctý titul mu ale zatím uniká. Na pětistovce stejně jako na kilometru začal pomalu a ve finiši se dostal jen těsně před svého přemožitele z kilometru Catalina Chirilu, který tentokrát skončil čtvrtý.

Pro jednatřicetiletého Fuksu je bronz nejhorší umístění na pětistovce na ME. Před devíti tituly, které nasbíral od roku 2013, byl v roce 2012 stříbrný.

Mistrem Evropy se v sobotu stal Serghei Tarnovschi z Moldavska před ruským kanoistou v neutrálních barvách Zacharem Petrovem.

Mistrovství Evropy v rychlostní kanoistice v Szegedu:

Muži:

K2: 1. Nadas, Totka (Maď.) 1:30,434, 2. Kravec, Natynčyk (Běl.) -0,720, 3. Maldonis, Olijnik (Lit.) -1,917, 4. Špicar, Havel (ČR) -2,227.

C1: 1. S. Tarnosvschi (Mold.) 1:50,432, 2. Petrov (Rus.) -0,010, 3. M. Fuksa (ČR) -0,816.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme