‚Čau, olympioniku.‘ Bratři Fuksovi se dočkají společné účasti na hrách v Tokiu

Před třemi lety svého bratra sledoval na olympiádě v televizi, příští rok už ale v letadle do Tokia bude sedět s ním. Petr Fuksa se v Japonsku představí na deblkanoi se starším bratrem Martinem. Na Hrách s nimi navíc bude i dvojice trenérů - otec Petr a dědeček Josef.

Nymburk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa (vlevo) a jeho bratr Petr Fuksa. | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková | Zdroj: ASC Dukla

Na mistrovství světa v Szegedu skončili bratři Fuksovi ve finále deblkanoistů devátí a přímý postup na olympiádu jim tak o jedno místo utekl. Mezinárodní kanoistická federace ale po šampionátu přerozdělila místa, která jednotliví sportovci vybojovali ve více kategoriích. To byl případ i mistra světa na kilometru Brazilce Isaquiase Dos Santose, jehož kvóta z individuálního závodu připadla právě české lodi.

Přehrát

00:00 / 00:00

Sourozenci Martin a Petr Fuksovi se nakonec dočkají společné olympijské účasti v Tokiu. Více v reportáži Lukáše Michalíka

„Když nám všichni kolem říkali, že je to jasné, tak jsem tomu docela věřil, ale každopádně jsme čekali, až se to objeví černé na bílém,“ řekl Radiožurnálu dvojnásobný mistr světa Martin Fuksa, který se k postupu na olympiádu s bratrem hodně upínal.

Dobrá zpráva pro českou dvojici přišla od Mezinárodní kanoistické federace v pátek. Šéftrenér českých kanoistů Pavel Hottmar se o ni nejdříve podělil s Martinem Fuksou, který následně příjemnou novinu oznámil bratrovi.

Kanoista Fuksa stříbro na šampionátu neobhájil. Pátým místem si ale zajistil postup na olympiádu

Číst článek

„Zrovna jsem seděl na gauči a koukal na televizi, když mi zavolal brácha a říkal ‚čau, olympioniku‘. Tak mi poslal i mail, ve kterém to bylo potvrzené, a byl jsem rád,“ vyprávěl spokojený Petr Fuksa, kterého v Tokiu čeká premiéra pod pěti kruhy.

Jednadvacetiletý kanoista se po mistrovství světa vrhnul do plnění školních povinností. V úterý ho v rámci maturity z češtiny čeká didaktický test, po jeho úspěšném zvládnutí už ale může začít biflovat japonštinu.

Lukáš Michalík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme