Kdo by nebyl spokojený se stříbrnou medailí, těší Martina Fuksu druhé místo na kilometrové trati

Je to král. Takhle stručně ocenil rychlostní kanoista Martin Fuksa svého největšího konkurenta Sebastiana Brendela. Německý suverén ovládl na světovém šampionátu v Portugalsku kilometrový závod, druhý v cíli byl právě český reprezentant. Na velkých akcích se tohle pořadí málokdy mění.

Montemor/Portugalsko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa se stříbrnou medailí z kilometrové trati | Foto: ASC Dukla Ivana Roháčková | Zdroj: ASC Dukla

„Doufám, že přijdou časy, kdy na něj budu mít i v takových velkých závodech. Myslím, že je potřeba jít na věci postupně. Byly časy, kde mě porážel vždycky. Teď jsou už světlé chvíle, kdy ho dokážu porazit. Ale je to skvělé, kdo by nebyl spokojený se stříbrnou medailí,“ říká pro Radiožurnál Martin Fuksa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Martin Fuksa slaví na mistrovství světa stříbrnou medaili z kilometrové trati a doufá, že jednou porazí i německého suveréna Sebastiana Brendela

Stříbro najdete u Fuksovy kolonky od Moskvy 2014 každý rok na mistrovství světa. Legendární fotbalová poučka Garyho Leneckera o tom, že sport, který hraje jedenáct lidí na každé straně, a na konci vždy vyhrají Němci, zná právě Fuksa v jednotném čísle na kanoi.

„Hrozně rád bych věděl, co všichni Němci dělají, že pak na světovém mistrovství jsou někde úplně jinde. Jsou sezony, kdy jim dokáže někdo konkurovat. Doufám, že jednou budu taky tak dobrý,“ přeje si český kanoista.

Kanoista Fuksa vybojoval na mistrovství světa na kilometrové trati stříbro, kajakář Dostál bere bronz

Číst článek

„Člověk, co nikdy nesportoval, si myslí, že když vyhrávám všechno v celé sezoně, že to takhle musí být v každém závodě. Samozřejmě doufám, že se budu zlepšovat společně se svým bratrem,“ připomíná Fuksa svého mladšího bratra Petra.

S ním ještě čeká Fuksu závod mezi deblkanoisty na pětisetmetrové trati. Na to ale zatím nebyl čas myslet.

„Soustředil jsem se jenom na sebe. Sobecky mě nezajímal vůbec nikdo jiný. Až teďka si dáme nějaké rady a pokecáme. Do té doby jsem byl jenom namyšlený Martin, který se soustředí jenom na sebe,“ směje se Fuksa.

Nakonec ale český kanoista Brendela přeci jen v něčem porazil. Fronta fanynek na fotku s vicemistrem světa byla u kanálu v Montemoru dost dlouhá.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme