Zlatý víkend. Kanoista Martin Fuksa vyhrál v Szegedu i závod na 500 metrů

Kanoista Martin Fuksa vyhrál v úvodním dílu Světového poháru v Szegedu po sobotním kilometru také závod na trati 500 metrů. Pětadvacetiletý český reprezentant tak prodloužil svou nadvládu na této neolympijské distanci, na níž je úřadujícím dvojnásobným mistrem světa a Evropy.

Szeged (Maďarsko) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Martin Fuksa při závodě v Szegedu

Martin Fuksa při závodě v Szegedu | Foto: Svaz rychlostní kanoistiky | Zdroj: ASC Dukla

Na nedělním vítězství na kanále v Maďarsku dosáhl Fuksa díky skvělé druhé polovině závodu. Na mezičase na 250 metrech byl těsně třetí, pak ale nedal soupeřům šanci.

Olega Tarnovschého z Moldavska, jenž za ním skončil druhý už na 1000 m, porazil o více než půl sekundy. Třetí Francouz Thomas Simart zaostal ještě o sekundu víc.

Stupně vítězů unikly o necelé dvě desetiny čtyřkajaku, jenž v novém složení Jakub Špicar, Daniel Havel, Jakub Zavřel a Radek Šlouf obsadil pátou pozici. Vyhráli Španělé, Češi na ně ztratili šest desetin sekundy.

Výsledky SP v rychlostní kanoistice v Szegedu

200 m:

Muži:

K1: 1. Lukancov (Rus.) 33,844, ...finále C: 8. Šváb (ČR) 35,943.

C1: 1. Korobov (Lit.) 38,426.

C2: 1. Hajdu, Fekete (Maď.) 36,393.

Ženy:

K1: 1. Jörgensenová (Dán.) 38,918.

K2: 1. Carringtonová, Fisherová (N. Zél.) 35,935.

C1: 1. Vincentová-Lapointeová (Kan.) 44,504, ...finále C: 2. Ježová (ČR) 49,078.

500 m:

Muži:

K1: 1. Rodríguez (Šp.) 1:35,149.

K4: 1. Španělsko (Germade, Walz, Toro, Craviotto) 1:18,002, ...5. ČR (Zavřel, Havel, Špicar, Šlouf) 1:18,613.

C1: 1. Fuksa (ČR) 1:43,669.