‚Je jiný, ale stále je tady.‘ Manželka Michaela Schumachera o životě po tragickém úrazu

Manželka legendárního pilota formule 1 Michaela Schumachera poprvé promluví po jeho nehodě na lyžích z roku 2013, při které utrpěl vážné poranění mozku. Corinna Schumacherová v dokumentu pro Netflix tvrdí, že její manžel Michael je „jiný, ale stále je tady“. Zhruba dvouhodinový film bude mít premíéru 15. září.

Berlín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Michael Schumacher s manželkou Corinnou v roce 2012. | Zdroj: Reuters

Sedminásobný mistr světa spadl 29. prosince 2013 během lyžování ve francouzském Meribelu. Při pádu na kameny měl sice přilbu, ale i tak si poranil mozek a několik dní bojoval o život.

Nejslavnější souboje historie formule 1: Lauda vs. Hunt, Senna vs. Prost nebo Schumacher vs. Häkkinen

Číst článek

„Stále mi každý den ukazuje, jak je silný. Žijeme společně doma, rehabilitujeme, děláme všechno, co se dá, aby se Michael cítil dobře. A aby prostě cítil svou rodinu, své pouto,“ říká Schumacherová v dlouho připravovaném dokumentu.

„Je jasné, že mi Michael každý den chybí. A nejen mně, ale i dětem, rodině, svému otci, všem, kteří jsou kolem něj. Všem Michael chybí. Ale on tu je, jinak, ale je tu, a to nám všem dává sílu,“ tvrdí ve filmu se slzami v očích manželka jednoho z nejlepších pilotů historie F1.

Plány před nehodou

Krátce před osudovou nehodou měl dnes dvaapadesátiletý Schumacher své manželce sdělit, že počasí na horách není ideální. „Sníh není optimální. Mohli bychom si zaletět do Dubaje a tam si zaskákat padákem,“ popsala manželka Corinna, co jí manžel řekl před tím, než došlo k úrazu.

Michael Schumacher v roce 2008 | Zdroj: Reuters

„Nikdy jsem Bohu nevyčítala, proč se to stalo. Byla to prostě opravdová smůla. Větší smůlu snad člověk v životě mít nemůže,“ říká Schumacherová, jejíž manžel se vážně zranil rok po definitivním konci kariéry.

K jeho přesnému zdravotnímu stavu pouští rodina na veřejnost jen velmi kusé informace, což podle světových médií nezmění ani dokument Netflixu.

„Soukromí je soukromé, jak vždycky říkal. Je pro mě velmi důležité, aby si stále užíval co nejvíce svůj soukromý život. Michael nás vždycky chránil a nyní my chráníme Michaela,“ řekla Schumacherová, jež má s legendou F1 dvě děti: čtyřiadvacetiletou Ginu-Marii a o dva roky mladšího Micka, jenž jde v otcových šlépějích a letos debutuje v šampionátu v týmu Haas.

mim, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme