VIDEO: Tyson se po 15 letech rval v ringu, boxerský duel s Jonesem skončil po osmi kolech remízou

Legendární boxer Mike Tyson ukázal, že ještě nepatří do starého železa a i v 54 letech nastoupil do ringu k exhibičnímu zápasu. Duel s o tři roky mladším Royem Jonesem, který se konal v prázdné hale Staples Centra v americkém Los Angeles, skončil po osmi kolech remízou.

Los Angeles Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tyson se mezi provazy vrátil po dlouhých 15 letech a celou částku, kterou svým boxerským uměním vydělal, věnuje na charitu.

„Tohle je lepší než bojovat o titul. Teď jsme filantropové. Můžeme udělat něco dobrého pro svět. Musíme to zopakovat,“ řekl po zápase někdejší šampion těžké váhy, jehož odměna měla být deset milionů dolarů.

Na to, že se jednalo o exhibiční zápas dvou padesátiletých bývalých šampionů, o solidní podívanou nebyla nouze. „Jeho rány na tělo si každopádně vybraly svou daň. Dostat od Mikea ránu stojí za to. S remízou jsem v pohodě. Možná bychom si to mohli zopakovat,“ prohlásil Jones.

On sám kdysi držel mistrovské pásy ve čtyřech váhových kategoriích zároveň a na olympiádě v Soulu v roce 1988 si vyboxoval stříbrnou medaili. Na rozdíl od Tysona si zaboxoval naposledy v roce 2018.

Tyson má na kontě 50 vítězství a šest proher. Profesionální kariéru ukončil po porážce v roce 2005, když nestačil na Ira Kevina McBrida.

Míval problémy s drogami, dostal se do finančních potíží a několikrát byl zatčen za různá napadení, v poslední době však získal znovu chuť boxovat.

Na návrat do ringu se připravoval od jara. Původně chtěl boxovat s Evanderem Holyfieldem, jemuž v památném souboji o titul v červnu 1997 ukousl kus ucha a byl diskvalifikován, ale nedohodli se.

mim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme