Boxer Tyson se v 54 letech vrací do ringu. Legendární ‚Iron Mike‘ vyzve o tři roky mladšího Jonese

Bývalý boxerský šampion a jedna z nejkontroverznějších postav světa sportu Mike Tyson znovu poměří síly v ringu. V exhibičním zápase, který se uskuteční 28. listopadu ve Staples Centre v americkém Los Angeles, vyzve o tři roky mladšího Roye Jonese Juniora.

Los Angeles Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mike Tyson | Zdroj: Reuters

Dlouho očekávaný duel na osm kol se měl uskutečnit už v září, ale kvůli pandemii koronaviru byl podobně jako řada dalších sportovních akcí odložen.

Přilákat Tysona do Prahy trvalo přes půl roku. Řešilo se i stáří aut, která ho budou vozit

Číst článek

Tyson se roce 1986 ve dvaceti letech stal vůbec nejmladším šampionem těžké váhy.

Naposledy ho fanoušci mohli v ringu sledovat před dlouhými 15 roky, když prohrál s Kevinem McBridem z Irska a následně oznámil konec kariéry.

Tysonův poslední profesionální zápas, který prohrál s McBridem:

Roy Jones Jr. ale nebude pro Tysona, kterému sláva a peníze možná víc vzaly než daly, rozhodně lehkým soupeřem. Jednapadesátiletý rodák z Floridy vlastnil během aktivní kariéry najednou sedm pásů pro mistra světa. Naposledy se v ringu představil v roce 2018.

Zhubnul 45 kilo

Podle odborníků je však „Iron Mike“, jak se Tysonovi přezdívá, ve skvělé formě a přestože už jeho vrstevníci volí spíše méně kontaktní formy sportu, on podle všeho z rychlosti a výbušnosti nic neztratil.

Podívejte se, v jaké kondici je v 54 letech legendární Mike Tyson:

Podle vlastních slov navíc kvůli zápasu shodil neskutečných 45 kilogramů, za což vděčí jednak tvrdému tréninku, ale také zásadní změny v životosprávě.

„Stal jsem se veganem. Moje žena mi poradila, abych zkusil běžecký pás, tak jsem začínal nejprve na 15 minutách a později jsem se dostal až na dvě hodiny,“ prozradil Tyson v pořadu Good Morning America.

Exhibiční duel se uskuteční 28. listopadu v hale Staples Centre, která slouží basketbalistům Los Angeles Lakers a LA Clippers a hokejistům Los Angeles Kings.

Michal Markup Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme