Mistr světa Tunka a kanoistka Fišerová vypadli na ME v semifinále, Prskavec a Přindiš postupují

Mistr světa Ondřej Tunka a obhájkyně evropského stříbra kanoistka Tereza Fišerová vypadli na pražském mistrovství Evropy ve vodním slalomu v semifinále. Tunka se musel vracet do jedné z branek a Fišerová dostala dodatečně padesátisekundovou penalizaci za neprojetí branky. Postoupili naopak další kajakáři Jiří Prskavec a Vít Přindiš a dvě ze tří posádek deblkanoí.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ondřej Tunka na ME v Troji. | Foto: Vít Šimánek | Zdroj: ČTK

Tunka minul patnáctou branku. Vrátil se do ní, ale velká časová ztráta ho srazila na 21. pozici. Do finálové patnáctky postoupili ze třetího místa obhájce bronzu Prskavec a z páté pozice vicemistr světa Přindiš.

Pro další vývoj to vůbec nic neznamená, říká kajakář Prskavec po vyhrané kvalifikaci

Číst článek

Z postupu se v cíli původně radovala i stříbrná medailistka z loňského ME a MS Fišerová, ale po španělském protestu obdržela penalizaci za špatný průjezd dvacáté branky a klesla na nepostupovou 18. příčku. V semifinále vypadla i šestnáctiletá Gabriela Satková. Mladičká reprezentantka si v první polovině trati vedla dobře, ale pak minula 16. a 17. branku.

Obhájci evropského bronzu v končící kategorii deblkanoistů Jonáš Kašpar a Marek Šindler skončili v semifinále i se čtyřmi trestnými sekundami čtvrtí, Ondřej Karlovský a Jakub Jáně dostali jednu dvousekundovou penalizaci a postoupili ze sedmé příčky. Semifinálová jízda se nevydařila Tomáši Koplíkovi a Jakubu Vrzáňovi, kteří uzavřeli semifinálovou patnáctku.
Finálový program začne ve 13:05. Postupně pojedou deblkanoe, kanoistky a kajakáři.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme