Jan Micka obsadil na mistrovství Evropy šesté místo na čtyřstovce, Anika Apostalon neuspěla v semifinále

Plavec Jan Micka obsadil ve finále závodu na 400 metrů volným způsobem na mistrovství Evropy v Glasgow šesté místo. V semifinále kraulařské padesátky neuspěla česká reprezentantka Anika Apostalon, která za postupem zaostala o 18 setin.

Glasgow Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Micka

Jan Micka | Foto: ČSPS - Martin Sidorjak

Třiadvacetiletý Micka zaplaval čas 3:48,46 a na vítězného Mychajla Romančuka z Ukrajiny ztratil 3,28 sekundy.

Pro českého specialistu na delší trati šlo o nejlepší výsledek ze čtyřstovky na evropském šampionátu v kariéře, vylepšil sedmou příčku z roku 2014.

Apostalon v semifinále obsadila dvanácté místo časem 25,22 a od postupové osmičky třiadvacetiletou americkou rodačku dělilo 18 setin.

Semifinále ovládla olympijská šampionka Pernille Blumeová z Dánska, která výkonem 23,85 vylepšila o dvě desetiny rekord šampionátu.