Kraulařka Seemanová postoupila do finále, polohová štafeta a znakařka Kubová skončily sedmé

Barboře Seemanové se podařilo postoupit ze semifinále kraulařské stovky do bojů o medaile. Druhá česká zástupkyně Anika Apostalon skončila na dvanácté nepostupové příčce. Simona Kubová obsadila ve finále znakařské stovky sedmé místo. Štafeta na 4x50 metrů ve složení Kubová, Petra Chocová, Lucie Svěcená a Apostalon doplavala jako sedmá.

Chang-Čou / Čína (Aktualizováno: 13:52 12. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Barbora Seemanová po vyhraném finále na stometrové trati

Barbora Seemanová po vyhraném finále na stometrové trati | Zdroj: Český olympijský výbor

Seemanové dokázala stlačit svůj čas z rozplavby ještě o dvacet desetin sekundy, když zaplavala 52,71 a obsadila osmé poslední postupové místo. Závod o medaile je na programu mistrovství světa ve čtvrtek.

Polohová štafeta si zaplave na mistrovství světa finále, postoupily i kraulařky Seemanová s Apostalonovou

Apostalon se také zdařilo zlepšit svůj rozplavbový čas, ale pouze o sedm setin sekundy a skončila celkově dvanáctá, tedy před branami finále.

Simona Kubová, dříve Baumrtová, zvládla ve finále vylepšit svůj semifinálový čas o 15 setin vteřiny a mezi znakařky zaujala sedmou příčku. Vítězkou se stala před hlavní favoritkou Katinkou Hosszuovou z Maďarska Američanka Olivia Smoligová.

Oproti rozplavbám se podařilo české štafetě ve finále ubrat ještě dalších 14 setin a stanovily nové národní maximum na čas 1:46,17 minut.

„Myslím si, že je to dobrý, protože před dvěma roky jsme ani do finále nepostoupily. Jsem maximálně spokojená za celý tým a jsem ráda, že jsme to nakonec dokázaly,“ hodnotila pro Radiožurnál vystoupení štafety jako úspěch Petra Chocová.

Zlatou medaili získaly v Číně v závodu na 4x50 metrů Američanky Olivia Smoligová, Katie Meiliová, Kelsi Dahliaová a Mallory Comerfordová ve světovém rekordu 1:42,38.

“Čo chýbalo... od medaile jsem byla 29 setin sekundy, to je tak 25 centimetrů,” posteskla si Simona Kubová, nakonec 7. na mistrovství světa 👏

13:55 – 12. 12. 2018